Wpis z mikrobloga

Na stronce Berg jest promocja na koła karbonowe, wychodzą około 3k. Pytanko moje: czy ktoś miał do czynienia z kołami tej firmy? I jak się mają one do popularnych Prime Doyenne 50? Zerkam też za tymi drugimi ale wychodzą około 2,5k, więc myślę czy do tych Berga nie dopłacić.

#kolarstwo #rower
  • 10
  • Odpowiedz
@cacum3: kalka z angielskiego, jakkolwiek ma to sens. W końcu włókno węglowe to nie jest czysty węgiel, tylko bardzo specyficzny materiał.
  • Odpowiedz
@zobq: komputer to co innego. Zbyt szybko i bezmyślnie dodaje się nowe wyrazy, która mają swoje odpowiedniki. "iventy", karbonowe, designerskie etc
  • Odpowiedz
komputer to co innego


@cacum3: co jest w nim innego?

"iventy", karbonowe, designerskie etc

Ale wiesz, że słowo "karbon" już jest w naszym języku od dawna? Więc to słowo zupełnie nie pasuje w towarzystwie "iventów", czy "designerskich".
Mamy też wiele innych słów "zbudowanych" na karbonie. Karbonit, karbonizacja - i to wszystko nawiązuje do węgla. Ba, był nawet zakon Karbonariuszy.
  • Odpowiedz
@cacum3: I po co się niepotrzebnie wpieprzasz? Pracuję w kompozytach i mam cię łapać za infantylne porównania? Koła karbonowe to koła karbonowe nie węglowe. :)
  • Odpowiedz