Wpis z mikrobloga

@DombrowskiT: nie wiem. Ja z kolei mam w drugą stronę rozkminę, gdzie są ci wszyscy, którzy zarabiają tak mało? Poza jakimiś kołchoźnikami, magazynierami, czy innym planktonem to mam wrażenie, że dzisiaj każdy kto chce pracować i się czegokolwiek nauczy tą dychę miesięcznie ma.

Na głupich budowach menele nayebane od rana mają po 6-7k na rękę
Wykończeniówka tak samo, wątpię, że ktoś kto nie ma dwóch lewych rąk i nie psuje tylko
@LezliNilsen: siedzisz w bańce. Spokojnie, ja też, ale mam łączność z innymi bańkami przez rodzinę i rodzinną wieś - średnia krajowa to dla większości marzenie nie do spełnienia. Młodzi ludzie w mieście znajdą dobrze płatną pracę bez specjalnych kwalifikacji, ale im starszy jesteś, tym jest trudniej. No i wsie, choć nie przypominają już tych sprzed 20 lat, to jednak nadal dość biedne rejony.
@LezliNilsen >mam wrażenie, że dzisiaj każdy kto chce pracować i się czegokolwiek nauczy tą dychę miesięcznie ma.

To tak nie działa.

Na głupich budowach menele nayebane od rana mają po 6-7k na rękę


Nazywanie pracowników fizycznych menelami. Z dobrego domu jesteś widać.

wątpię, że ktoś kto nie ma dwóch lewych rąk i nie psuje tylko materiałów klienta, potrafi używać poziomicy, ma mniej niż te 8 na rękę, pracując na własny rachunek.


Wystarczy,
@Kexu: ale ja wiem, że na wielu stanowiskach, szczególnie umysłowych się tyle zarabia. Sam jestem po polibiedzie i wiem ile miałęm w pierwszej pracy. Tylko bardziej mi chodziło o to, że jak ktoś chce to zarobi więcej, bo wydźwięk pierwszego posta był taki, że mało kto tyle zarabia, albo trudno tyle zarobić, co jest nieprawdą.
@LezliNilsen: Ja bym chciał zarobić więcej, ale po powrocie do miasta rodzinnego nie ma takiej opcji - po prostu nie ma w moim województwie ofert pracy, w których dostałbym więcej niż zarabiam obecnie. A pracuję poza zawodem, w zawodzie w ogóle nie ma pracy. Także chęci coś znaczą, ale tylko jak są możliwości.
Na głupich budowach menele nayebane od rana mają po 6-7k na rękę


@F_Ogot: wykopki to sa odklejone. Na wioskach w wlkp 4000 na reke dla zwyklego pracownika to jest bardzo dobra praca i zarobki, a budowlaniec zarobi 4500 albo i moze te 6000, ale ciezko #!$%@? 10-12h dziennie. Zajebisty biznes xD