Wpis z mikrobloga

Warszawa to najlepsze miejsce do zycia. NA calym swiecie


@PanieAreczku: Dla Polaka. Bo te wszystkie wyliczanki z Monako czy Berlinem zapominają o tym, że Polak z reguły chce mieszkać w Polsce (bo rozumie kod kulturowy, bo zna przepisy, bo jest w stanie wszędzie zadzwonić i się dogadać, bo czuje się u siebie) i możecie stękać że gdzieś tam jest taniej a i tak Polak pójdzie i się zakredytuje na mieszkanie w
Znam trochę temat emigracyjny i wiem że świadomym obywatelem z pełnią swoich praw da się być tylko w języku ojczystym.


jak ktos ma wiecje niz 30 lat to sila rzeczy zna bo za duzo ludzi wyjechalo (i duzo wrocilo) zeby sie z tym nie zetknac przynajmniej, ale nie to jest istotne. Istotne jest to, ze ludzie ktorzy wyjechali maja tego swiadomosc a mimo to - wyjechali i zostali. Czesc wrocila, bo sie
@perfumowyswir: Polacy traktują lepiej Ukraińców niż Polaków? Nowe, niewiedzialrm.

Pamiętam jak przyszedłem kiedyś do firmy, wrzucili mnie na głęboką wodę. Zero wprowadzenia tylko tu masz kompa, siedź i pracuj. Zero dokumentacji. 2 tygodnie później przyszedł Ukrainiec, widać trochę obsrany. 3 osoby przy nim latały. Przełożona chodziła z nim na obiady żeby mu towarzyszyć. Włazili mu w dupe i robili mu dobrze. Sam mi później przyznal ze dziwnie się z tym czuł