Wpis z mikrobloga

#korposwiat
Jak tam sytuacja teraz w waszym korpo pod względem pracy z domu?
Bo widzę w Krakowie takim jest co raz większe ciśnienie żeby być 3 dni (!) w tygodniu w biurze. Dużo firm inżynierskich już działa w takim modelu, koledzy z IT też zaczynają marudzić. Najgorzej że niektórzy wyjechali nad morze / w Bieszczady i pracują dla Krakowa xD

Żebyśmy nie wrócili za 5 lat do braku zdalnej :/

#pracbaza #pracait #inzynieria #korpo #homeoffice #krakow #pracazdalna #warszawa #programista15k #wroclaw
  • 30
  • Odpowiedz
@Gavilar: 100% zdalnie. Oficjalnie powinienem pojawiać się w biurze raz na tydzień, ale tak od maja tego nie robiłem. Mogę mieć to kiedyś wyciągnięte, ale w sumie kij z tym
  • Odpowiedz
Bo widzę w Krakowie takim jest co raz większe ciśnienie żeby być 3 dni (!) w tygodniu w biurze.


@Gavilar: Ja nigdy nie mogłem pracować w pełni zdalnie. U mnie (inżynieria telco) zawsze były 2-3 dni w biurze.

Dla mnie full remote to niedoścignione marzenie. Pewnie nigdy tego nie zaznam.
  • Odpowiedz
@Gavilar myślę że po prostu wielu ludzi na remote ma #!$%@? nie tyle na pracę co na firmę. Nic poza pieniędzmi nie łączy ich w firmą i polackich menagierów #!$%@? że robactwo nie chce brać udziału w 'życiu firmy' tylko klika w komputer w domu. Ja ostatnio #!$%@?łem z tak dziwnej firmy że wynajęli dla 3 osób biuro w Krk, wstawili tam stacjonarki i robiliśmy zdalnie dla siedziby w innym mieście. Top
  • Odpowiedz
@Gavilar w prawdzie nie pracuje w IT, a logistyce, ale na własnym przykładzie. Jak zaczął się covid to od razu weszło full HO, potem hybryda aż ściągnęli ludzie do biur więc złożyłem papier i poszukałem innej pracy. Znalazłem full zdalną w korpo z wwa, niestety zaczęło się powoli zmieniać aż po roku czasu osoby które pracowały z innej części kraju full zdalnie tak osoby z Wawy pierw 2, a następnie 3x biuro.
  • Odpowiedz
@Gavilar Kraków, duże korpo (nie IT) - hybryda 2 dni z biura. Póki co nie jest to jeszcze do końca egzekwowane ale z miesiąca na miesiąc śruba jest przykręcana stopniowo.
  • Odpowiedz
Niby 1-2 dni w tyg. oficjalnie z biura, ale jeździmy zdecydowanie rzadziej. Jak ktoś ma dalej to się pojawi raz na miesiąc, czy coś. Raczej nie ma presji, bo i tak sporo ludzi sami z siebie przychodzą - zwłaszcza ci co mają blisko. Temat się właściwie nie pojawia nawet w komunikacji firmowej ani na callach. Raczej firmie jest dobrze jak jest, pracownikom też.
Nie czyste IT, ale duże korpo.
  • Odpowiedz