Wpis z mikrobloga

#pracbaza #programowanie #pracait #it #korposwiat
Mam wyebane w pracy generalnie. Czuję się jakbym miał 13 lat. Nie boje sie tych groznych szefów mam ich w dupie. Siedzę sobie przed komputerkiem i robię to na co mam ochotę. Jestem zmęczony? Nie wysilam się, leżę cały dzień i gram na telefonie żeby się odprężyć Kiedyś miałem zupełnie inne podejscie. Wstawałem rano o 8 i pracowałem równiutkie 8 godzin co do minuty. Nie dotykałem telefonu. Brałem udział w wyścigu szczurów Po takim dniu bylem zmeczony jak pies. Bałem się odpalać na firmowym kompie Facebooka. Teraz mam na to wyjiebane. Zmieniłem podejście do życia. Mam pieniądze na czarna godzinę więc czuje się bezpiecznie. Mniej mam stresów w życiu. Bawi mi krzyk mojego szefa na Daily co tak długo tego taska robię. Mówię mu ze miałem zły dzień.
Mam żółta kropkę na teamsie cały dzień. Kilka lat temu zesralbym się że strachu że ktoś zauważy że za długo mnie nie ma. Czekam na to kiedy mnie zwolnia.
Jestem bardziej pewny siebie od kiedy zaczalem traktowac życie jak loterie, polecam ten styl zycia. Uważam że ostatecznie lepiej na tym wyjdę niż kiedy będę pieskiem na smyczy korpo. Zwolnią mnie? Nowa praca, nowi koledzy, nowe mozliwosci, lepsza pensja. Polecam taki styl zycia. Pamiętajcie nie warto starć się ponad siły, liczy się spryt. Miliarderzy na tym świecie nie osiągnęli sukcesu ciężka praca.
  • 28
@p0melo: oczywiście że osiągnęli sukces ciężką pracą, była to po prostu ciężka praca najętych zasobów ludzkich, własna "ciężka" praca się nie skaluje do momentu że zarabiasz miliardy, nawet o miliony ciężko, bo są twarde limity ile z siebie wyciśniesz, a zasoby ludzkie to zasób odnawialny, co prawda coraz mniej odnawialny przy dzisiejszej żałosnej demografii. Pieniądze poprzez zasoby ludzkie mają ciężko pracować na Ciebie, a nie Ty za pieniądze. A takie okradanie
Podobnie przy szukaniu możesz mieć podejście 'za tyle to mi się nie chce'.


@keton22: A co gdy mam na tyle oszczędności że żadna pensja mnie nie zachęca do pracy? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mógłbym teraz 6 lat siedzieć na bezrobociu i nic nie robić, a nadal bym miał za co żyć.
@PfefferWerfer: ale o co ty się mnie pytasz? Masz komfort że możesz wybrać i to jest spoko. A jak wybierzesz to chyba każdy inaczej c'nie? Podejrzewam że jedna z opcji to wcześniejsza emerytura albo wyjazd w Bieszczady i zajęcie się hodowlą koni.
@p0melo: generalnie bardzo fajne podejście, z tym że istnieje coś takiego dla mnie jak moja wewnętrzna etyka pracy

ja się zajmuję programowaniem, bo to mnie interesuje, bawi, relaksuje, nie jestem w tym biznesie przez przypadek

i podobnie jak Ty mam w poważaniu co ktoś tam uważa, krzyczy, grozi, napina się - bez sensu się tym przejmować bo to szkodzi zdrowiu

natomiast swoją pracę zawsze staram się wykonać najlepiej jak umiem -
@p0melo: Znam to uczucie, choć do aż takich akcji jak FB czy wiecznie zółta kropka to się nie posuwam. Ale za to robię niezbędne minimum bez żadnych proaktywności, bo to się po prostu nie opłaca. W poprzedniej firmie byłem bardzo proaktywny. Zrobiłem kilka makr, które przyspieszyły znacznie pracę całego zespołu. Jedno kliknięcie i cała praca została zrobiona to co wcześniej było robione w godzinę. Wiem, że dla programisty VBA makro to
@p0melo Ja robię to samo tylko że z 12 latami expa nigdy mnie sami nie zwolnią. Nie dadzą już nigdy awansu, podwyżki czy innych bonusów ale nie wyrzucą. Jest sporo rzeczy które na kilkaset osób wiem tylko ja.
@p0melo jeśli masz daily to rozumiem że robicie w scrumie. Jeśli robicie w scrumie i macie "szefa" co krzyczy, że taski są długo robione to coś tam jest nie tak. Można mieć to samo o czym piszesz tylko bez szefa ( ͡º ͜ʖ͡º)
@p0melo: a ja zawsze czułem się bezpiecznie bo wiedziałem, że w najgorszym razie (gdyby w życiu bardzo mi nie wyszło) zostanę żulem i ludzie będą dawać mi pieniądze za bycie brudnym i śmierdzącym.

Wystarczy mieć trzeźwy umysł, a każdą sytuację można obrócić w fajną przygodę - to podejście pozwalało mi śmiało podejmować ryzyko i osiągać cele o których nawet nie marzyłem.

Często słyszę że ludzie boją się ponosić odpowiedzialność i to