Wpis z mikrobloga

i czymś takim programowano loty w kosmos ( ͡º ͜ʖ͡º)


@severh: a czemu nie? Przecież komputer sterujący dajmy na to misjami Apollo to nawet nie był komputer w dzisiejszym (potocznym!) rozumieniu tego słowa, tylko taki trochę bardziej rozbudowany kalkulator, on jedyne co robił, to na bieżąco przeliczał parametry pracy silników, pamięci RAM potrzebował tyle, co do odkładania na stos wyników obliczeń, tam kilobajty były potrzebne, nic
jak SmarterEveryDay i LunisTechTips pojechali sobie do muzeum NASA i sobie właśnie o tej pamiędzi i tym komputerze rozmawiają (i o innych aspektach lotu też)


@severh: byłem w tymże muzeum 4 lat temu, zajebiste miejsce, w moim osobistym rankingu póki co niekwestionowana wyprawa życia :)

Mam w prywatnej kolekcji zdjęcia nawet tych samych eksponatów, które tu na filmie prezentują, zaś jako ciekawostkę wrzucę moduł lądownika Apollo 16.
W samym muzeum prócz
Jarek_P - > jak SmarterEveryDay i LunisTechTips pojechali sobie do muzeum NASA i sobi...

źródło: 20190601_135022

Pobierz
można zagadnąć


@Jarek_P: "można zagadać" i "mam konto na wypoku" się trochę wyklucza xD
Ale jak mnie w końcu poniesie za wielką wodę to pewnie będę chciał zaplanować sobie tam wizytę
"można zagadać" i "mam konto na wypoku" się trochę wyklucza xD


@severh: no fakt, trochę trzeba się przełamać, zwłaszcza, że to jeszcze obcy język, ale kurna, tam tych panów nawet dzieci zagadują, to pomaga :)

Mnie się akurat trafiło polecieć tam służbowo i to akurat do Huntsville, więc wizyta w tym centrum NASA była wręcz obowiązkowym punktem programu. Te ruchome wystawy NASA jeżdżące po świecie i zdarzające się też w Polsce