Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jestem początkujący w temacie #motoryzacja, niedługo oddaję nowy #samochod na pierwszy, bezpłatny, podtrzymujący przegląd w #aso.
Przez niecały rok przejechałem nim mniej niż 2000 km.
Poza ogólnym sprawdzeniem z przybiciem pieczątki, chcę poprosić o:

- naprawę/reset czujnika ciśnienia opon (wskazuje niskie pomimo pompowania)
- założenie chlapaczy
- podpięcie kamerki do bezpieczników (tryb parkingowy) i schowanie kabli pod uszczelkami
- sprawdzenie układu hamulcowego (na początku był głośniejszy przy ruszaniu, to chyba oznaka naturalnego docierania się?)
- pisemne oświadczenie, że woskowanie nadwozia i podwozia (wyszczególnione części) + naklejenie folii PPF u innego detailera nie naruszy kilkuletniej gwarancji

Przy okazji jestem ciekaw, czy powinienem już mieć zmieniony olej silnikowy, i kiedy/jak wymienić filtry powietrza w klimatyzacji (czystość powietrza jest dla mnie bardzo ważna). Zauważyłem też, że lekko wykruszył się lakier przy jednej z tylnych lamp, nie wiem, czy mogę coś z tym zrobić. Będę wdzięczny za wszystkie szczegółowe rady! #samochody #auto #auta #serwis #warsztat



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jestem początkujący w temacie #motoryzacja, n...

źródło: RE-VOLT-Classic-10

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: wymiana oleju przede wszystkim. Jak nowy silnik to warto najpierw zmienić po jakiś 500km, potem po 1000, 5000 i potem już normalnie co 8-10/rok

ps te 2K w rok to z jedna dwie trasy, czy obijanie się po mieście? jak używasz tego auta? bo większość nowych szybko można zepsuć, w sensie silnik do wymiany, przez jazdę na krótkich odcinkach.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Kotouak @xede Czasami przydaje się do małych tras i dużych zakupów.

@r5678 To głównie obijanie się po mieście. W jaki sposób miałoby to zespuć nowe auto, a konkretnie jego silnik? Czy w takim układzie to nie powoduje, że posiadanie auta rozmija się z celem (przemieszczanie się z punktu A do B)? Pierwsza wymiana oleju będzie zatem po 2000 km, mam nadzieję, że to nienajgorzej...
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: w taki sposób że jeżeli masz np DPF to on się zapycha sadzą i sam w sobie jest do wymiany, ale jak jest zawalony to silnik próbuje go wypalić ale nie może bo auto nie jeździ. Przez to wtedy masz większą dawkę paliwa, bo cały czas próbuje go wypalać. oraz olej silnikowy rozrzedza się paliwem przy wtrysku bezpośrednim bo jest podawana jego nadmierna ilość. Efekt jest taki że olej traci swoje właściwości i zacierasz silnik.
Nie musić mieć też dpf sam wtrysk bezpośredni i niedogrzany silnik też rozrzedza.

Dodatkowo ten silnik nie jest w stanie Ci się dotrzeć i ułożyć bo nigdy nie działa w temperaturze roboczej. metal się kurczy i rozszerza a elementy silnika działają w temp do kilkuset stopni C. Olej też ma w sobie dużo wody, spadają jego właściwości drastycznie. nie ma to kiedy odparować, robi się masło pod korkiem.

Najgorsze warunki dla samochodu to jest jazda na niedogrzanym silniku, zanim ten osiągnie temp roboczą. (~100*C
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: olej ma też czasowy interwał.
Po roku traci swoje właściwości.
Rok lub 10kkm to dobry moment na wymianę oleju i wszystkich filtrów.
Jak się mieszka w krk to filtr kabinowy 2x w roku proponuję zmieniać.
  • Odpowiedz