Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Gdzie można uciec z audytu, żeby uniknąć z--------u po 200+ godzin miesięcznie? Trzecioroczny senior here, nie umiem w rachunkowość, nie wiem jak się księguje, brak rozpoczętych egzaminów PIBR i ACCA, jedyne czego się nauczyłem to obsługa excela i jakieś miękkie gówna, oczywiście co roku awans. Znajomi uciekli na analityków finansowych czy kontrolerów, ale przecież ja realnie nic nie potrafię oprócz podążania za procedurą z zeszłego roku :/. Zapłaci ktoś tyle co w #big4 za małpią robotę i do tego WFH?
inb4 botaniczny wojciech
#korposwiat #pracbaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: ale od kiedy audyt ma nauczyć księgowania? do audytu się idzie, gdy NIE chcesz być księgowym i NIE chcesz się tego uczyć.. żeby być dobrym w sprawdzaniu czegoś nie trzeba umieć robić tego, co się sprawdza
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: proponuję złapać jeszcze jeden awans i w międzyczasie nauczyć się księgowości ;) Jest trochę ofert w biznesie AP, AR, CC z modelem wfh ale kwity są tu podstawą.

No chyba, że chcesz spuścić te 3 lata w kiblu to idź na jakiegoś SDR/BDM/OPS
  • Odpowiedz
Zapłaci ktoś tyle co w #big4 za małpią robotę i do tego WFH?


@mirko_anonim: Tyle to znaczy ile? Do tego jak wyżej - jakoś nie chce mi się wierzyć, że po tylu latach audytu nie łapiesz choć trochę rachunkowości.
  • Odpowiedz
Znajomi uciekli na analityków finansowych czy kontrolerów, ale przecież ja realnie nic nie potrafię oprócz podążania za procedurą z zeszłego roku


@mirko_anonim: tez na to idz, tam nie trzeba niesamowitej wiedzy, a dostaniesz te 12-15k brutto i luzna praca bez nadgodzin
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): >Senior III to przecież jakieś 5 lat doświadczenia, nie uwierzę, że koleś nic nie kuma xd
@Jcmg: tak, z praktykami będzie 5 lat. Jedyne co umiem to audytować xD. Znam te wszystkie testy, procedury, wiem jak rozmawiać z klientem polski i zagranicznym, jak organizować pracę zespołu i swoją na kilku projektach na raz, jak sprawdzać czyjąś pracę, jak przeprowadzać jakieś proste analizy czy wygooglować odpowiedź o IFRS2137. Ale to samo mógłbym robić po gimnazjum.

po tylu latach audytu nie łapiesz choć trochę rachunkowości.

@Escalade: tylko z praktyki,
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: No to niestety, jak chcesz iść w fund accounting bez zejścia w dół z pensją to szukasz na necie kursów albo spiraconych podręczników do ACCA albo podobnych i zakuwasz. Samego księgowania na sucho i tak się nie nauczysz, zresztą każda firma korzysta z różnych platform, więc to że znasz jedną nie daje nic jeśli tam gdzie startujesz jej nie używają.
  • Odpowiedz