Wpis z mikrobloga

Największą cechą wspólną dla słynnych niebieskich stref na świecie, gdzie ludzie żyją W ZDROWIU I SPRAWNOŚCI do bardzo długiego wieku- najczęściej ponad 100 lat jest zerowe lub prawie zerowe spożycie mięsa (mniej niż 1% diety) i bardzo małe spożycie innych produktów odzwierzęcych. Te strefy (a raczej resztki z nich, stopniowe niszczone pzez fastfoody) są szczegółowo zbadane i wyciągnięto z tego wiele wniosków.

#zdrowie #dieta #ciekawostki #rolnictwo #nauka #swiat
Pobierz nowyjesttu - Największą cechą wspólną dla słynnych niebieskich stref na świecie, gdzi...
źródło: 366383_FoodGuidesPercentage_020419-copy
  • 13
@nowyjesttu: Ja jestem zdania, że nie ważne co, tylko ile. Ci ludzie oprócz tego, że nie jedzą mięsa, to po prostu przez całe życie spożywali mało kalorii, łatwiej jest przekroczyć limit kaloryczny jedząc mięso niż produkty, które się je się w takich miejscach. Nie wiem czy są wskaźniki nadwagi/otyłości w tych poszczególnych regionach, ale pewnie jakbyś porównał, to okazałoby się, że w tych miejscach ten wskaźnik jest jednym z niższych.
@nowyjesttu: Dlatego, że 65% węglowodanów, 20% tłuszczy i 15% białka to normalna dieta która nie łączy się w żaden sposób tym że 5% to są składniki odzwierzęce. Strona którą podałeś nie zawierała żadnych źródeł badań dotyczących bluezones, tylko wnioski. Dużą czerwoną flagą jest dla mnie też to, że sprzedają produkty związane właśnie z bluezones. ALE poczytałem sobie głębiej o co chodzi z tym niebieskimi strefami i wszedłem sobie na tej stronie