Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie (1/2)

Prawie się spóźniłam, byłam przekonana że 9 jest jutro XD Ok, wylosowałam taki zestaw:

1. Wykonaj zwierzątka lub ludziki z zebranych kasztanów i żołędzi.
2. Jesienne wyzwanie fotograficzne. Wybierz dwa z trzech tematów: przyroda na wyciągnięcie ręki, to lubię lub nie odgadniesz. Zaskocz nas!
3. Zbliża się sezon na przeziębienia, zrób syrop z cebuli.

Bardzo chciałam zrobić kasztanowe zwierzątka, ale znalazłam tylko 3 kasztany (,) Parki w których rosną kasztanowce mają w pobliżu szkoły i przedszkola, więc pewnie ta mała szarańcza już dawno wszystko wyzbierała. Nawet na cmentarzu nie było kasztanów (°°
Syrop z cebuli też odpadł, bo nie jem cukru, ani nie boli mnie gardło, więc szkoda było marnować cebulę (xd) tylko po to żeby zrobić zdjęcie.
Padło na jesienne wyzwanie fotograficzne, ez. Skoro przyroda na wyciągnięcie ręki to wymyśliłam, że wystarczy po prostu wyciągnąć rękę za okno, a przyroda sama do mnie przyleci XD Ale wcale nie było tak łatwo jak zakładałam, stałam jak debil z ręką wystawioną na parapet w oczekiwaniu na sama-nie-wiem-co, powoli zaczęłam się zastanawiać czy to rzeczywiście taki dobry pomysł, ale się nie poddałam.
Zanim przyleciała jakakolwiek sikorka minęło z pół godziny, a i tak wyczuły podstęp i wcale nie chciały się częstować orzechami z mojej ręki () Do tego aparat je straszył (chyba nawet bardziej niż ja), więc jedyne co udało mi się zrobić to takie low quality zdjęcie telefonem. Nie tak to sobie wyobrażałam, ale lepsze to niż nic.

#ptaki
Lenalee - #mirkowyzwanie (1/2) 

Prawie się spóźniłam, byłam przekonana że 9 jest jut...

źródło: 2023.11.04_10.12.32.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@Lenalee: Całkiem fajne zdjęcie, sikorki to ruchliwe wariaty więc i tak szczęście, że tak udało się uchwycić. One w ogóle chętnie przylatują do różnych karmików, kulek z ziarnem itp. takie ptasie łasuchy ;)
Powodzenia w dalszych wyzwaniach.
  • Odpowiedz
  • 12
Myślałam, że chociaż wiewiórki dadzą się karmić z ręki, ale na tyle łażenia po parkach w poszukiwaniu kasztanów spotkałam tylko 2 wiewiórki, jedna uciekła od razu jak rzuciłam jej orzecha, a druga była zajęta, bo już coś sobie upolowała (to kasztan? w takim razie to chyba wiewiórki zabrały wszystkie kasztany (°° )
Lenalee - Myślałam, że chociaż wiewiórki dadzą się karmić z ręki, ale na tyle łażenia...

źródło: DSC09813

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@SaycoRa: Sikorki są brutalne, czytałam gdzieś że potrafią na żywca wydziobać z mięsa i tłuszczu hibernujące nietoperze, więc wcale mnie nie dziwi zdjęcie z upolowaną myszką xD
  • Odpowiedz