Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@KawaRozpuszczalna: Żeby utrzymać siebie i rodziców? Oni wiecznie młodzi nie będą i wkrótce przejdą na głodowe emerytury, to Ty musisz mieć jakieś pieniądze, żeby dołożyć im się do leków, czy zapłacić za jedzenie/ ogrzewanie. A im wcześniej zaczniesz sobie tworzyć poduszkę finansowa, tym lepiej. Innym wyjściem jest #!$%@? na wszystko, neetowanie i życie na garnuszku starych, ale to zrobi z Ciebie człowieka kompletnie nie nadającego się do życia w społeczeństwie, nie
  • Odpowiedz
Żeby utrzymać siebie i rodziców? Oni wiecznie młodzi nie będą i wkrótce przejdą na głodowe emerytury

dojdą choroby, których nie będziesz w stanie wyleczyć przez swoją biedę bo sam wiesz jak działa NFZ,

zrobi z Ciebie człowieka kompletnie nie nadającego się do życia w społeczeństwie


@Glikol_Propylenowy: Owszem rozumiem te argumenty, tylko że praca za minimalna nie rozwiązuje nawet 1/10 tych problemów, za to dodaje nowe.

bo od minimalnej to się zaczyna...
  • Odpowiedz
@KawaRozpuszczalna: No, ale jeśli nie będziesz pracował, to nie będziesz miał nawet ubezpieczenia na NFZ ten świat jest niestety skonstruowany tak, że jeśli jesteś bezrobotnym facetem, to tak naprawdę nie można upaść już niżej, problemów jest dużo więcej i nie wszystkie tutaj przedstawiłem.
  • Odpowiedz
ubezpieczenia na NFZ


@Glikol_Propylenowy: W październiku można zapisać się na studia to daje 9 miesięcy NFZ za 80 zl.
Później do urzędu pracy na chwilę i znów październik.
Są też inne sposoby jak rejestrowanie i wyrejestrowanie się z urzędu pracy co 2 miesiące.
  • Odpowiedz
@KawaRozpuszczalna: to ja nie wiem gdzie Ty pracowałeś, ale ja mam szóste korpo na liczniku. Nawet z najgorszego stanowiska jakim była praca na recepcji po roku, max dwóch wciskali babki na stanowiska wyżej, przykładowo do marketingu, czy HRu. Chyba w januszexie pracowałeś a nie korpo. W dużych firmach w miejscu się nie stoi. Ja zaczynałem od helpdesku i z tego działu brali potem osoby (które już jakieś pojęcie miały) do np.
  • Odpowiedz
@lukiboss: Kolejny raz ktoś potwierdza moja tezę - jak pracujesz w IT to wszystko się ułoży. Bylebyś pracował w IT, bo reszta branż w Polsce to jest dosłownie dno.

W sumie dzięki za jakąś tam motywację, bo jest nadzieja ze są ludzie, którzy nie mają tak #!$%@? doświadczeń jak moje.
  • Odpowiedz
@KawaRozpuszczalna: ale recepcja, dział administracji, HR, kadry, księgowość to już nie jest IT, a tam jest to samo. Moja była pracowała jako księgowa w pełni zdalnie dla firmy z wawki, #!$%@?ła się okrutnie, a po roku jeszcze jej dwie asystentki (stażystki) dali to ona tylko sprawdzała ich pracę. Także robiła może 2h dziennie max, a zarobki miała warszawskie. Jak ktoś ogarnia to da se radę, nie tylko w IT.
  • Odpowiedz
Każdy jest kowalem swojego losu oczywiście, jeśli odstawimy na bok dużo ważniejsza rzecz


@Glikol_Propylenowy: To doprawdy bez sensu, że musisz odstawić na bok dużo ważniejszą rzecz, aby użyć głupiego powiedzonka jako argumentu.
  • Odpowiedz
na wózki widłowe do pracy tamtego roku w wakacje

Zarobiłem w miesiąc, za sto dziewięćdziesiąt trzy godziny pracy zarobiłem tysiąc osiemset dwadzieścia


@Smasher69: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz