Wpis z mikrobloga

napisałem również, że nie macie wyobraźni przestrzennej i wyczucia odległości, co potwierdzasz


@amath: no fajnie, że napisałeś, nie wiem jaki masz cel w pisaniu bzdur, ale ok.

zakładając że łaty po prawej ( bo dziur to tam nie ma :) i wiesz o tym dobrze ) to jest przeszkoda, po której nie może jechać, to do łaty miał zdecydowanie więcej niż pół metra

zmieniłoby to tyle, że nie byłoby tematu


@
@Krupier: to jest ciekawe zjawisko, jak jadę motocyklem który ma vmax 120 ale go nie cisnę i trzymam np 80 to nikt nie robi powalonych akcji. Raptem jak rowerem jadę 25 na ograniczeniu do 30/40/50 to się kurde nie da utrzymać odstępu przy wyprzedzaniu.
Przepisy te nie dotyczą tylko rowerzystów.


@Krupier Nie będę się kłócił i teraz wyszukiwał, ale mam wrażenie że ten ciągle przytaczany tu przepis dotyczył rowerzystów. Ale mniejsza z tym, oczywiście że autem możesz jechać bez powodu pasem innym niż prawy (chociaż np na autostradach powoli się to sankcjonuje). Rzecz w tym, że nawet na kursach prawa jazdy tego uczą bo istnieje coś takiego jak kultura jazdy, dlatego też przepuszcza się szybszych czy
komentarze na fb to jest dla mnie fenomen, zazwyczaj zupełnie odmienne od tych wykopowych


@PodniebnyMurzyn: @dran2 przypomnę sprawę z Katowic, gdzie kierowca potrącił śmiertelnie dziewczynę, a na wykopie były komentarze "a co ona tam robiła? Matka dwójki dzieci w wieku 19 lat? Ale patola, dostała za swoje że kręciła się z patusami zamiast z dziećmi zostać, kierowca chciał się po prostu pozbyć śmieci z miasta"
czyli jednak okulista, poleciłbym jakiegoś, ale ja problemów ze wzrokiem nie mam więc nie pomogę


@amath: czyli jednak zero argumentów. Polecam na przyszłość nie brać udziału w dyskusjach, w których nie jesteś w stanie podołać.
@amath: mógł i nawet powinien jechać bliżej prawej krawędzi. Natomiast kierowca autobusu stworzył nieporównywalnie większe zagrożenie i potrącił go.
Takie zachowanie rowerzysty nie uprawnia innych uczestników ruchu do łamania przepisów.
Ale mniejsza z tym, oczywiście że autem możesz jechać bez powodu pasem innym niż prawy (chociaż np na autostradach powoli się to sankcjonuje). Rzecz w tym, że nawet na kursach prawa jazdy tego uczą bo istnieje coś takiego jak kultura jazdy, dlatego też przepuszcza się szybszych czy wlaczajacych się do ruchu czy zjeżdża na pobocze aby ulatwic wyprzedzanie mimo, że to nie do końca zgodne z przepisami. I taki rowerzysta w duchu
@Deba: ja w żadnym miejscu nie usprawiedliwiałem zachowania kierowcy autobusu, nie orzekałem również o winie

zwróciłem zachowanie na debilne zachowanie rowerzysty, jak się okazuje dosyć konkretnego rowerzysty, nie jest to jego ani pierwsza, ani prawdopodobnie ostatnia taka akcja, acz tu był najbliżej ostatecznego udowodnienia swojej racji
NIGDY nie zjeżdża się na pobocze by ułatwić wyprzedzanie innym pojazdom! Do cholery, nigdy! To, że ktoś się spieszy to jest tylko i wyłącznie jego problem. Dlaczego ty masz ryzykować wjechanie w kogoś na poboczu bo jaśnie pan z tyłu nie potrafi prowadzić pojazdów w ruchu publicznym?


@Krupier: No i właśnie o tym wcześniej mówiłem i chyba nie ma sensu dalej dyskutować, odwołując się do sytuacji z filmiku: jeden rowerzysta nagrywany
kto ci powiedział, że ja chcę z tobą dyskutować :D ?


@amath: to po co mi odpisujesz? Po co dalej to robisz skoro oddałeś dyskusję walkowerem? Zajmij się czymś innym, wołać mnie już nie musisz.
No i właśnie o tym wcześniej mówiłem i chyba nie ma sensu dalej dyskutować, odwołując się do sytuacji z filmiku: jeden rowerzysta nagrywany przez drugiego i ich prawa wynikające z kodeksu są bezwzględnie ważniejsze niż kilkanaście osób w spowalnianym autobusie miejskim xD


@IIIlIII: ale co to ma do zacytowanych przeze mnie słów? Chyba nie uważasz poważnie, że powinno się zjeżdżać na pobocze chcącym jechać szybciej? Jaką ty masz widoczność na pobocze
@dran2 przecież to rowerzysta odpowiada za skrajną głupoye i nieskończone buractwo ze swojej strony, powinien jechać przy krawędzi jezdni albo poboczem a nie świadomie tamować ruch xD jak znajdę jakąś zbiórkę na prawnika czy piwo dla kierowcy autobusu to wpłacę tam kasę, żeby miał w nagrodę za nauczenie rowerzysty przepisów w tempie ekspresowym
@dran2

>uważam że nie zasłużył na bycie zepchniętym z drogi przez autobus który nawet nie zwolnił.


Zasłużył w 100% świadomie tamując ruch i nie znając podstawowych zasad ruchu drogowego o kulturze nie wspominając
ty stoisz po stronie pedalarza? uważasz że nic złego nie zrobił? uważasz że zdrowy człowiek na umyśle będzie jeździł środkiem drogi i lewą stroną swojego pasa?

uważasz że teraz przez 20km każdy samochód powinien grzecznie jechać za nim 30km/h no pan pedalarz ma humorek na jazdę środkiem drogi?


Te 20 km xD nie krępuj się, napisz że przez 200 km nie można byłoby go wyprzedzić

Ale tak, masz racje, samochodom się spieszy,
@dran2 Opis jest taki że rowerzysta jechał środkiem. Został, za karę jak widać, staranowany przez autobus. Bo zadaniem autobusów jest karanie ludzi.

Już wykopki wydały wyrok na tę dziewczynę którą kierowca autobusu przeciągnął pod podwoziem. Gość dostał 16 lat. Nie ma co rozmawiać z idiotami.