Wpis z mikrobloga

#pracait #programowanie #programista15k
Ależ ta branża niszczy postrzeganie świata. Robiłem na fulltime i prócz tego dorabiałem w innym projekcie (w tej samej kontraktornii, 40-80h w miesiącu zalogowane dodatkowo) i można było koło 35k netto wyrwać. No i w tym dodatkowym projekcie roboty urosło i poprosiłem o support bo sam front trzaskałem i się nie wyrabiałem w dostępnym czasie, no to stwierdzili, że w takim przypadku lepiej zamiast drugiego na part time brać to wezmą kogoś na full, więc zarobki mi spadną do około 25k netto... i czaicie, że #!$%@? mnie podłamka wzięła, że będę teraz zarabiał TAK MAŁO?! Parę lat temu dałbym się pokroić za połowę tego, a teraz wybrzydzam wiedząc, że większość moich znajomych nawet 5 na rękę nie ma.. ehh.

Czy wam też apetyt rośnie w miarę jedzenia?

  • tak 65.3% (154)
  • nie 14.8% (35)
  • cieszę się z tego co mam ale mogłoby być lepiej 19.9% (47)

Oddanych głosów: 236

  • 24
  • 0
@programista15cm: może nie z niewoli pracowniczej bo lubię swoją pracę, ale bardziej z niewoli mentalnej - nie liczę na pomoc państwa jak się noga powinie, a takie mieszkania są fajnym zabezpieczeniem bo albo dochód pasywny przynoszą, albo w razie potrzeby dużego zastrzyku gotówki można jedno czy dwa sprzedać. Jeszcze mała sumka idzie w obligacje.
bo lubię swoją pracę


@Dominias: dzis lubisz, jutro nie lubisz. Gdybym mial 20k pasywu to zupelnie inne projekty IT bym realizowal...

@villager wiesz, ze bycie rentierem z nieruchomosci to najtrudniejsza droga? mam 5 i dalej klepie, tyle tylko ze mam perspektywe przejsc na cos innego
w sensie zostać w ciągu kilku lat rentierem? no może, ale trzeba mierzyć siły na zamiary, i rynek temu nie sprzyja aż tak jak w 2021


@villager: najlepsze i zarazem BEZPIECZNE akcje, obligacje, lokaty dają około 8-9% rocznie minus 19% belki od zysku. Są też opcje dające możliwość generowania nawet 15-20% ale to już spore ryzyko i tutaj 90% traci na korzyść grubych ryb, giełdy, bitcoiny i inne są właśnie tak
@programista15cm: @nad__czlowiek
Żeby mieć z nieruchomości chociaż pieniądze na poziomie średniej krajowej, czyli z 5-6k, to byś musiał mieć ze trzy mieszkania. Nawet kupując tanio to musisz wydać ponad bańkę. Weź teraz nabieraj milion złotych z pensji typu 20k po podatkach. Do 40-tki może się uda, ale ceny cały czas uciekają. Jeszcze musisz w tym biznesplanie uwzględnić przestoje, niepłacących lokatorów, których ciężko wyrzucić, gruby remont co 10 lat albo i częściej,
Żeby mieć 20k z wynajmu to trzeba mieć parę baniek w tym, życia programiście nie starczy, żeby nazbierać. Ten interes jest i będzie coraz mniej rentowny.

Odpowiedz


@Romska_Palo_Ul_Laputa: no i to samo napisałem. Programista będzie pracował całe życie do śmierci, do kosza można wrzucić jakieś bajki @programista15cm i reszty że programista może spokojnie przejść na emeryturę w wieku 40 lat i mieć 20k miesięcznie dochodu pasywnego, który jeszcze co roku się
Ten interes jest i będzie coraz mniej rentowny.


@Romska_Palo_Ul_Laputa: teraz jak czynsze wywalilo w kosmos to faktycznie, nawet 4 pokojowe na pokoje spadly mi ponizej 8%

Żeby mieć 20k z wynajmu to trzeba mieć parę baniek w tym, życia programiście nie starczy, żeby nazbierać.


@Romska_Palo_Ul_Laputa: jak bylem na praktykach kolo 7 lat temu to senior taki sie chwalil ze z zona bierze 7dme mieszkanie w kredens i teraz juz tylko
i reszty że programista może spokojnie przejść na emeryturę w wieku 40 lat


@nad__czlowiek: a gdzie ja to niby napisalem? ja moge, ale to nie wynika z mojego geniuszu programowania tylko bycia oskarkiem i pomnazaniu tego co dostalem.

Z drugiej strony jak teraz pomine posrednika i zaczne robic dla UK bezposrednio to 50k jest na horyzoncie