Wpis z mikrobloga

@dotankowany_noca: ludzie nie do końca chyba zdają sobie sprawę z tego jak te krótkie treści ryją banię. Minął jakiś czas temu rok od kiedy #!$%@?łem wszelkie popularniejsze social media, typu facebook, reddit, zablokowałem sobie shortsy na YT i poza wykopem nie dostarczam sobie żadnych takich krótkich bodźców (wykop też docelowo chcę #!$%@?ć). Zmiana jaka zaszła w moim mózgu jest ogromna, ciężko powiedzieć czy tylko ze względu na odstawienie sociali, bo przy
I ja niby mam się skupić na trudnym temacie jak na ekranie mi samochód robi stunty i odwraca moją uwagę? xD


@Bulczan: bo jesteś starym dziadem i nie masz obycia w aktualnym świecie wirtualnym gdzie masz miliony bodźców na sekundę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
bo jesteś starym dziadem i nie masz obycia w aktualnym świecie wirtualnym gdzie masz miliony bodźców na sekundę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@SzubiDubiDu: 30+ jest, ale obycia w internecie mi nie brak. Moje pokolenie wchodziło w internet, za czasów podstawówki mało kto go miał a za gimnazjum już prawie każdy. Myślę, że to nie kwestia obycia w internecie a wychowania z telefonem/tabletem w ręku. Od małego byłem
@Keiosss możesz napisać coś więcej? jak wyglądają te sesje, jakie problemy starasz się rozwiązać, jak wyglądały początki? zniechecales się? co robiłeś jak traciles skupienie?

pytam ponieważ od jakiegoś czasu staram się poprawić skupienie i wywaliłem wszystko poza wykopem i redditem, a na te dwa wchodzę raz dziennie wieczorem, ale docelowo też chciałbym wywalić. Chciałbym poprawić skupienie i polepszyc właśnie myślenie, rozwiązywanie problemów.... ale czuję, że już mam mózg zlasowany od współczesnego internetu,
30+ jest


@Bulczan: no i sam se odpowiedziałeś, ( ͡° ͜ʖ ͡°) ten internet który ty znasz (i ja bo tez nie uznaję tiktoków i innych) jest o wiele spokojniejszym miejscem od nowego internetu zdominowanego przez korporacje
SzubiDubiDu - >30+ jest

@Bulczan: no i sam se odpowiedziałeś, ( ͡° ͜ʖ ͡°) ten intern...
@obciq: ja po prostu rozwiązuję problemy matematyczne i programistyczne. Nic trudnego, poziom liceum i pierwszych lat studiów, są stronki od tego. Ze swojej strony polecam codewars a jak nie kręci cię programowanie to podręczniki do matmy
@heartbroken Pozwole się nie zgodzić i zgodzić, ale tylko dlatego że mocno siedzę w temacie, także rozumiem co masz na myśli, ale dubstep w oryginalnej, brytyjskiej formie to niszowy, głęboki, klimatyczny gatunek wywodzacy się z kultury soundsystemowej i w takiej formie nadal żyje, nadal jest w klubach, a raczej w jakichś zadymionych kotłowniach. Ten dubstep, który złapał fale totalnie komercyjne jest #!$%@? totalną abominacją pierwowzoru, wyciągniętą na festiwale z ameryczki, byle #!$%@?.
Jak tak czytam cały ten wątek, to skojarzył mi się od razu mój znajomy 30+, z którym wymieniam się tylko śmiesznymi obrazkami i krótkimi wypowiedziami, bo na jakąkolwiek wypowiedź dłuższą niż 5 zdań albo np. podesłanego linka z artykułem odpowiada "tl;dr?" () A niby chłop czyta normalnie książki, ogląda filmy itd, ale czytać w internecie dłuższej wypowiedzi mu się nie chce. Tragedia.