Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, nie wiem co robić w związku z kredytem 2%. Łapie się na warunki, wszystko wyliczone i ładnie się zgadza w Excelu, ale problemem jest to że nie ma co kupić. Metraże które mnie interesują są już wyprzedane, te co się budują będą na końcówkę 2024/początek 2025 jeżeli deweloper się wyrobi. Została tylko wielka płyta do remontu. O tyle dobrze, że miasto wojewódzkie, jakoś tam się rozwija, są studenci i w razie czego myślę że łatwo byłoby sprzedać czy wynająć, ale czy jest sens w to wchodzić? Mieszkanie docelowo ma posłużyć na kilka lat. Weszlibyscie w to?
#nieruchomosci #mieszkanie #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
Anonim (nie OP): Ile masz lat? Sporo ludzi mówi że to tylko przejściowo na kilka lat, a potem jakoś tak wychodzi, że przez kolejną dekadę budzi się w tych samych 4 ścianach. Jak jesteś 30+, to pewnie bardziej przydadzą ci się surowe metry niż bogata oferta pubów w okolicy.


·
@sidhellfire: no jak sprzedaż to logiczne że tracisz dopłaty - sprzedajesz mieszkanie i pozbywasz się kredytu, więc do czego masz dostawać dopłaty.

Poza tym jeśli ci się opłaci wynająć pomimo utraty dopłat, to i tak może się opłacić. A z tego co kojarze to można się starać o przywrócenie dopłat po ustaniu wynajmu i ponownym zamieszkaniu w tym mieszkaniu.