Wpis z mikrobloga

Śmiać mi się chce z ludzi co ściemniają ze żyją za marne 10k na miesiąc. Podliczyłem swoje koszty #budzetdomowy. Jedno dziecko i 22 tys dochodu netto z żoną. #kredythipoteczny sprzed paru lat 1.2k (na jedno z mieszkań), czynsz za #mieszkanie 1k, rozrywka dla dziecka i nas na miejscu (kino, restauracje itd.) ok. 2.5k, wyjazd weekendowy raz w miesiącu 2k, ubrania 1.5k, zajęcia dodatkowe 1k, zakupy 3k, paliwo, telefon itd 1k, subskrypcje edukacyjne i rozrywkowe 500zl, fajki 800zl - razem 15.5k na miesiąc a gdzie tu #wakacje, lekarze, dentysta itd. W porównaniu do znajomych i sąsiadów żyję raczej skromnie. Nie chodzę pić na miasto ani na wesela. Nie korzystam z taksówek, nie kupuję drogich gadżetów. #pieniadze #finanse #gospodarka #przemyslenia #bekazpisu #bekaztuska
  • 37
@DrCieplak no faktycznie bieda, u mnie 10k w jednoosobowym gospodarstwie i nie ma miodu. Nie wyobrażam sobie jak Ty z rodziną żyjesz ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@DrCieplak: większość ludzi zarówno na wykopie jak i spotykanych na codzień, jak nawet widać po komentarzach powyżej, to są j...ne biedaki. powiesz takiemu że zarabiasz 15k na rękę to oczy otworzy i albo nie uwierzy, albo sobie zacznie wyobrazać złote kible xD ludzie którzy mają jakieś marne 7 czy 8k na rękę myślą że jak zarobią 15k (lekko ponad 3,3k euro xD) to nagle będą nie wiadomo jakimi bogaczami, jednocześnie odkładać
Właśnie o tym pisze że nie da się przeżyć za 5 albo 10k


Da się.

skromne życie to 15.5k


Nie.

gdybym nie palił to 14.7k


To nie pal.

a większość ludzi których znam żyje na wyższym poziomie.


@DrCieplak: da się żyć na wyższym poziomie zarabiając mniej niż ty.

inb4 wiem, że zarzutka.
@Krupier: Nie, to nie zarzutka. Mieszkam w podobno biednym regionie, na zwykłym osiedlu i większość ludzi żyje lepiej ode mnie, tym bardziej jestem w szoku że ten post tylu ludzi uznało za zarzutkę.
Nie, to nie zarzutka. Mieszkam w podobno biednym regionie, na zwykłym osiedlu i większość ludzi żyje lepiej ode mnie, tym bardziej jestem w szoku że ten post tylu ludzi uznało za zarzutkę.


@DrCieplak: nie #!$%@? hajsu na fajki i pseudo markowe ciuchy (szczególnie dla dziecka) oraz wyjścia do restauracji 2x w tygodniu to już zauważysz nadwyżki w budżecie.
@DrCieplak: Da się żyć przyjemnie za 10 z rodziną.
a) Trzeba lubić gotować samemu
b) wyjazdy weekendowe raz w miesiącu do niedrogiego hotelu to 1000 pln(jedna noc) ze śniadaniami za cały wyjazd
c) bez kredytów
d) Energooszczędny dom/mieszkanie bezczynszowe
e) jeden samochód na utrzymaniu
f) Ubrania się kupuje porządne ale niedrogie + używa kilka lat te same
g) tanie hobby jak bieganie rower i basen a nie tenis i żaglówki