Wpis z mikrobloga

Śmiać mi się chce z ludzi co ściemniają ze żyją za marne 10k na miesiąc. Podliczyłem swoje koszty #budzetdomowy. Jedno dziecko i 22 tys dochodu netto z żoną. #kredythipoteczny sprzed paru lat 1.2k (na jedno z mieszkań), czynsz za #mieszkanie 1k, rozrywka dla dziecka i nas na miejscu (kino, restauracje itd.) ok. 2.5k, wyjazd weekendowy raz w miesiącu 2k, ubrania 1.5k, zajęcia dodatkowe 1k, zakupy 3k, paliwo, telefon itd 1k, subskrypcje edukacyjne i rozrywkowe 500zl, fajki 800zl - razem 15.5k na miesiąc a gdzie tu #wakacje, lekarze, dentysta itd. W porównaniu do znajomych i sąsiadów żyję raczej skromnie. Nie chodzę pić na miasto ani na wesela. Nie korzystam z taksówek, nie kupuję drogich gadżetów. #pieniadze #finanse #gospodarka #przemyslenia #bekazpisu #bekaztuska
  • 38
@DrCieplak: zarzutka 2/10 bo odpisuję.
Co miesiąc kupujesz ubrania za 1500 zł? Zamiast je prać, to wyrzucasz do śmietnika?
4.5k na rozrywkę i wyjazdy to też sporo. Wyjazdy zagraniczne? Czy zawsze opcja full wypas. Jak to wygląda?
@Krislord Przykładowo w tym miesiącu buty za 440 zł i kurtka zimowa 460 zł to już prawie 1000. To nie są super drogie ubrania. Buty Calvin Klein a kurtka Reserved. A ja mówię o ubraniach dla 3 osób.
@ms92: Widzisz różnicę między pójściem z rodziną na obiad za 200pln albo do kina własnym samochodem a pójściem #!$%@?ć się na miasto i na same taksówki wydać z 50pln?
@ms92: No przecież wszystko się zgadza, przy tak skromnym budżecie na picie już nie starczy. Stać go tylko na samo kino i restauracje, a jeszcze musi przychodzić z własną wodą by zaoszczędzić.