Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, potrzebuje pomocy.
Otóż zapomniałem złożyć wniosku o wypłatę drugiej transzy BK2% a jednocześnie ostatniej. Po prostu coś mi się w głowie #!$%@? ze termin jest do 30 listopada, dziś patrzę i ZONK - do 31 października. Oczywiscie złożyłem już ta dyspozycje przez PEKAO24 ale nie wiem co dalej. W umowie deweloperskiej jest tylko zapis o karze 0,01% za dzień opóźnienia wiec to są drobne. Gdzies czytałem ze bank teraz może chcieć zgodę od dewelopera na opóźnienie wyplaty transzy. Są jakieś madre głowy? Ktoś pomoże?
#kredyt #kredythipoteczny #kredyt2procent #nieruchomosci
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@the-dzbankers96 miałem podobnie, deweloper przez opóźnienie ukończył etap miesiąc później. Potrzebne było oświadczenie dewelopera, że zgadza się na przesunięcie terminu płatności transzy. Przy zlecaniu wypłaty musisz to oświadczenie dołączyć.
  • Odpowiedz
@the-dzbankers96: Bank w takim przypadku często wymaga zgody dewelopera na późniejszą wypłatę transzy wraz z informacją, że odsetki nie zostaną pobrane. Jeśli deweloper będzie chciał pobrać odsetki to będziesz musiał je zapłacić. Poza tym nie rodzi to żadnych poważnych konsekwencji.
  • Odpowiedz