Wpis z mikrobloga

#perfumy

Szukam perfum albo wody o zapachu sosny. Igliwia, szyszek, żywicy. Najbliższe do tego zapachu, z tego co dotychczas machałem, był krem do rąk duńskiej firmy Skandinavisk. Ale oni w swoim asortymencie mają tylko kosmetyki do ciała i świeczki.

Mam Lalique Encre Noir, niby według opinii zapach leśny, ale to nie to jednak. Potrzebuję czegoś prostego, co będzie pachniało jak sosna od samego początku do końca, bez żadnej ewolucji zapachu, bez dodatkowych tonów. Doszedłem do wniosku, że większość perfum nie może tego dać właśnie dlatego, że za dużo w nich kombinowania, mieszania zapachów, składników. Im ich więcej, tym bardziej oddala się od zamierzonego efektu.

Kto zna coś najbardziej przypominającego zapach sosny?
AlexBrown - #perfumy 

Szukam perfum albo wody o zapachu sosny. Igliwia, szyszek, żyw...

źródło: temp_file8855797827125597115

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Leśny to jest Lalique, ale Equus, na 120% będziesz zadowolony, bo jak na lalique przystało jest tanio a nie pachnie tanio. Mi na ręce iglakami pachniała też Lattafa Emeer.
  • Odpowiedz
@AlexBrown House of Matriarch Future's Past pachnie dosłownie jak jodła wyrwana z korzeniami i przelana do flakonu, najbardziej realistycznie oddany zapach iglaka w perfumach z jakim się spotkałam. No ale jednak to jodła, nie sosna, to raz, dwa – dostępność i cena delikatnie mówiąc nie zachęcają
  • Odpowiedz