Wpis z mikrobloga

@loczyn: więc co? To można teraz wybijać cywilów? Kurde tam zginęło 10 tysięcy ludzi w miesiąc. A Wy się dziwicie, że ktoś się temu chce przeciwstawić.
ja sam jestem gejem po prostu nie rozumiem tego jak można wspierać region świata który jest nam jednoznacznie wrogi


@kondziu96: jednoznacznie wrogi jest każdy fundamentalizm religijny, tu nie chodzi o szmatogłowych hamasowców, tu chodzi o cywili którzy obrywają odpowiedzialnością zbiorową
@CudMalina
Brzydzę się tym co robi Izrael ale dlatego, że daje cierpienie innym ludziom.
Pytanie czy tak byśmy się zachowywali podczas II wś gdzie Brytyjczycy czy Amerykanie bombardowali chwili Niemieckich.

Palestyńczycy wybrali Hamas w wyborach. Nie chcieli pokoju.
Ci którzy uciekli z Palestyny jako uchodźcy rozpętali wojnę w Jordanii i Libanie (Liban kiedyś to była Szwajcaria Bliskiego Wschodu, zobacz co jest teraz)
Każdy Palestyńczyk popiera wojne, nie chce też pokoju, chce eksterminacji
@CudMalina Jako człowiekowi mi sie to nie podoba, ale wiem, że Izraelici wiedzą, że „albo my albo oni”.
Wyobraź sobie że masz za ścianą sąsiada który wygraża Ci i Twojej rodzinie, że ją zamorduje i masz 100% pewności, że to się stanie? Co byś zrobiła?
Nie ma żadnej policji, sądów itd bo coś takiego w świecie państw nie istnieje.

Zaryzykowałabyś życiem swojej rodziny byleby sasiadowi się krzywda nie stała?
@loczyn: Wydaje mi się, że to jednak nie jest taka czarno biała sprawa. Ten sąsiad nie wziął się stamtąd znikąd, a radykalne nastroje nie wzięły się z powietrza. Nie można nie brać pod uwagę polityki Izraela wobec Palestyny. W statystykach to jednak Palestyńczycy mają większe prawdopodobieństwo, że to Izrael ich zabije.

Co bym zrobiła? Nie wiem. Wiem tylko, że jako człowiek nie zgadzam się, żeby rozwiązaniem konfliktu była eksterminacja ludności cywilnej.
@kondziu96: Ignorancja, zamknięte bańki informacyjne, social media mówiące ci co jest obecnie modne w agitowaniu i przyniesie ci atencje i szacunek wśród "progresywnych" koleżanek.
Zakladaja rowniez ze to chrzescijanie wraz z wiktorianskim modelem zycia rozpowszechnili homofobie barbarzynskim ludom w afryce I na bliskim wschodzie, ktora wczesniej byla tam powszrchnie akceptowana.


@zbrodnia_i_kawa: Wow, oni nie mogą być aż tacy głupi nie? Jakiś dowód że plemiona Arabskie czy Afrykańskie tolerowały gejów bardziej niż Europejczycy, i to Europejczycy narzucili im homofobię czy to wyssane z dupy?
ja sam jestem gejem po prostu nie rozumiem tego jak można wspierać region świata który jest nam jednoznacznie wrogi


@kondziu96: Można na przykład robić to dlatego, że jest też wrogi innej części świata, która jest nam zarazem wroga(nam jako narodowi, naszej kulturze, i całemu światu zachodniemu, a nie wyjątkowo gejom), i znacznie bardziej wpływowa. To się po prostu nam sytuacyjnie opłaca. Co innego gdyby Palestyna miała wpływy na arenie międzynarodowej porównywalne
ja sam jestem gejem po prostu nie rozumiem tego jak można wspierać region świata który jest nam jednoznacznie wrogi


@kondziu96: bo zwierzęta też mają prawa.