Wpis z mikrobloga

18+ nsfw

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

ah no tak. Skoro nie każdy to mus że dziewucha z bronią na placach też nie i taki uraz pan doktor przegryw z piwny definitywnie wyklucza xD. Na oko xDDD


@mala_rybka: nic nie diagnozuje tylko stwierdziłem, że na podstawie zdjęcia nie da się ustalić, że do takiego podcięcia doszło, a potem rozwinęła się gównoburza i jeden pseudolekarz zaczął mnie wyzywać xD może by najpierw wypadało ustalić definicję, co kto rozumie pod
@przegryw_z_piwnicy: a doczytałeś dalej?

Points to remember
Patients with rupture of the Achilles tendon can still walk.
Patients with rupture of the Achilles tendon can still actively move the ankle up and down.
Patients with an Achilles tendon rupture may even manage to stand on tiptoes (on both feet together — though not on the injured limb alone).
Patients with an Achilles tendon rupture will not always have a palpable gap
@100fraszek: oczywiście, że doczytałem, ale nadal podtrzymuję to, co napisałem, że jest różnica między zerwaniem a tzw. podcięciem. Podobnie jak różnica między zerwaniem a podcięciem mięśnia. Ponadto możliwość chodzenia ogranicza ból, zgadza się? Do tego dochodzi kolejny aspekt związany z uszkodzeniem nie tyle samego ścięgna, ale też jego okolic i po prostu skóry. I w końcu aspekt psychologiczny, że ktoś pociął nogę. Człowiek to nie jest robot, ale żywy organizm i
@przegryw_z_piwnicy dosłownie napisałeś w dwóch różnych wypowiedziach, że

A. Stoi bo NIE MA takiego urazu
B. Z takim urazem NIE DA się ustać.

A teraz powolutku skręcasz w stronę zupełnie akceptowalnego i niekontrowersyjnego "nie da sie określić na podstawie zdjęcia" z czym oczywiście można się zgodzić ( ͡º ͜ʖ͡º)
@przegryw_z_piwnicy: doskonale rozumiem, że nic nie zmieni twojego zdania, mimo że jest podparte chłopskim rozumem. O uszkodzeniu w tym miejscu nerwu strzałkowego (nawet obojętnie jak) mi się już nie chce pisać, bo idę spać. Na koniec pod rozwagę daję jeszcze aspekt psychologiczny araba z karabinem ciągnącego do auta.
osłownie napisałeś w dwóch różnych wypowiedziach, że


A. Stoi bo NIE MA takiego urazu

B. Z takim urazem NIE DA się ustać.


A teraz powolutku skręcasz w stronę zupełnie akceptowalnego i niekontrowersyjnego "nie da sie określić na podstawie zdjęcia" z czym oczywiście można się zgodzić ( ͡º ͜ʖ͡º)


@mala_rybka: napisałem, że: "podetnij sobie kiedyś ścięgno achillesa i zobacz jak to jest xD Ustój sobie na jednej
To pisałeś:

ale ona tutaj stoi, bo nie ma podciętego achillesa znawcy xD


A to piszesz teraz:

Jest możliwe chodzenie, ale ograniczone bólem. Dotyczy to tylko samego zerwania. Do tego dochodzi kwestia rany ciętej.


@przegryw_z_piwnicy: miło, że dzisiaj się czegoś nauczyłeś, szkoda że nie potrafisz otwarcie o tym powiedzieć, a za to tak kręcisz xD
więc ból rany ciętej stopy uniemożliwia chodzenie. Na tym możemy się rozstać.


@100fraszek: tak i na tym właśnie polega dyskusja, żeby dojść do wspólnych wniosków. Ciągle podkreślałem, że chodzi o PODCIĘCIE, a nie ZERWANIE. Na skutek rany ciętej dochodzi do całkowitego zerwania ścięgna i można prześledzić, że koncentrowałem się na bólu z tym związanym. Ale oczywiście "lekarz" zamiast podjąć dyskusje wyzywał mnie i chciał przedstawić w złym świetle
To pisałeś:


@mala_rybka: dałem "xD", żeby uświadomić, że nie ma dowodów na to, że stoi (ustała) mimo podciętego ścięgna achillesa. Ale jak widzisz, temat już zakończony, bo doszliśmy z kolegą wyżej do wspólnego wniosku, z którym obaj się zgadzamy. Można? Jak obie strony chcą dyskutować, to można
najbardziej mnie #!$%@? jak se wykopek do zdjecia juz dorobil cala teorie ze skoro spodnie na dupie umazane to na pewno ja gwalcili brutalnie w czoko i ma przecietego achillesa na pewno zeby nie uciekla czasem. jacy wy jestescie #!$%@? #!$%@? xD juz wam sie bycie specjalistami od konfliktu rusko-ukrainskiego znudzilo? mame na obiad nie wola?