Wpis z mikrobloga

18+ nsfw

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@su1ik: ortopeda wyzywający ludzi od gamoni? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo kłamiesz, albo łamiesz etykę zawodową. To raz, dwa ja napisałem swoje i nie będę się powtarzał. Każdy, kto czyta wpisy będzie mógł ocenić, który z nas ma rację. Twierdzisz, że po podcięciu ścięgna achillesa osoba może dalej funkcjonować, gdyby nic się nie stało. Halo Izba Lekarska czy to słyszycie? Jeżeli już podniosłeś argument, że rzekomo jesteś
@przegryw_z_piwnicy: chcesz merytoryki to dawaj gamoniu ten mechanizm, a nie liczysz, że ktoś za tobą stanie. Bądź mężczyzną i sam udowodnij, że nie rzucasz słów na wiatr jak ludzki śmieć. Dam ci druga podpowiedź, zginacze palców jaką funkcję pełnią? Etyka lekarska a tym bardziej izba lekarska gamoniu nie działa za granicą XD
@su1ik: etyka lekarska nie działa za granicą? I się wyjaśniłeś sam, że nie jesteś lekarzem. Chyba że w jakimś kraju trzeciego świata. W każdym cywilizowanym kraju lekarz to zawód zaufania publicznego, nad sprawowaniem którego czuwają odpowiednie instytucje. Idź udawać lekarza gdzie indziej, mogę najwyżej wysłać kontener na śmieci po twoje truchło. Bądź mężczyzną i podaj swoje imię i nazwisko, skoro jesteś lekarzem
Palestynczycy pakują do wozu tak brutalnie zgwałcona kobiete, ze aż ma całe spodnie zakrwawione.


@Amicia: raczej mnie nie zdziwi to, że została zgwałcona, ale spodnie ma przede wszystkim brudne z tyłu, a z przodu i z dołu prawie wcale, wygląda jakby siedziała we krwi, a nie krwawiła z pochwy.
@su1ik: naucz się czytać. Napisałem dlaczego i pozostawiłem do oceny czytającym. Notabene zesrałeś się, bo rzuciłeś argument, że jesteś lekarzem, a nie chcesz podać imienia i nazwiska xD Mam ubaw, ale bez odbioru, bo już krążysz w kółko i mnie nudzisz
@thorgoth: Ja bardzo, bardzo chętnie bym wspierał Izrael przeciwko tym terrorystom, gdyby tylko izraelici nie lobbowali za sprowadzaniem tego samego migranckiego syfu do Europy - popatrz sobie co się dzieje w dużych zachodnich europejskich miastach - możesz dostrzec w tłumie ciapatych jak wesoło trzepoczą flagi hamasu, ISIS czy talibanu

https://www.telegraph.co.uk/news/2023/10/17/palestine-flag-jihadists-black-london-met-police-offence/

Naprawdę trudno jest mi wspierać Izrael, kiedy u nich prawicowe koncepty (Izrael tylko dla żydów) są wprowadzane na porządku dziennym, a
Pobierz Phallusimpudicus - @thorgoth: Ja bardzo, bardzo chętnie bym wspierał Izrael przeciwko...
źródło: TELEMMGLPICT000353408445_16975505340100_trans_NvBQzQNjv4BqzQGAH7XgnSz2D49fPZIuGBD-pJQUiO0r3TxuD8Gp7X8
@su1ik: napisałem przecież, czego nie umiesz przeczytać, że na skutek urazu dochodzi do zerwania ścięgna, ale też uszkodzenia skóry i nerwów, więc powstaje reakcja bólowa z tym związana, podobnie jak przy zwichnięciu kostki. I tylko wyeliminowanie bólu pozwoliłoby na ustanie, ale żaden normalny lekarz nie powie, że człowiek po takim urazie będzie funkcjonował normalnie. Chciałeś się wymądrzyć, ale zbłaźniłeś się. Nawet jak ktoś ma złamaną nogę z przemieszczeniem teoretycznie mógłby ustać,
@przegryw_z_piwnicy: że niby ból ma uniemożliwić stanie? XD otóż to żadne wytłumaczenie. Wyłączenie funkcji mięśni tworzących ścięgno Achillesa nie wpływa na całkowity brak funkcji zginania stopy bo są jeszcze mięśnie pomocnicze jak wymienione już np zginacze palców. Dodatkowo stabilizacja stawu to nie tylko mięśnie, ale też więzadła jak i sama budowa kości stabilizuje ten staw. Chód co prawda będzie zaburzony lecz będzie możliwy, utykający że skrócona faza wybicia nie wspomniałem mając
uszkodzenia skóry i nerwów


@przegryw_z_piwnicy: jakich nerwów gamoniu jak w tej okolicy tylko nerw czuciowy przebiega albo unerwiajacy mięśnie krótkie stopy XD

zwichnięciu kostki


@przegryw_z_piwnicy: tu jestem pewny, że nawet zwichnięcia od skręcenia nie rozróżniasz

żaden normalny lekarz nie powie, że człowiek po takim urazie będzie funkcjonował normalnie.


@przegryw_z_piwnicy: z tym, że ty gamoniu nie napisałeś o normalnym funkcjonowaniu tylko o braku możliwości stania. Już widzisz różnicę clownie?
@przegryw_z_piwnicy: co mam takiej osobie powiedzieć, że głupoty wypisujesz w internecie gamoniu? XD teraz o złamaniach i zwichnięciach rozmawiamy, a nie o przeciętym achillesie? Fikołka zrób jeszcze clownie XD
@su1ik: podaje proste przykłady, bo nie wierzę w to, żeby lekarz pisał taką głupotę, że można ustać z podciętym achillesem, czyli całkowitym jego zerwaniem + uszkodzeniem tzw. skóry i nerwów xD W takiej sytuacji należy natychmiast unieruchomić stopę, a nie jeszcze na niej stać. Ponadto sam się wyjaśniłeś pisząc chociażby, że etyka lekarska nie obowiązuje poza granicami Polski xD xD xD