Wpis z mikrobloga

18+ nsfw

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Zakala_Wadowic: dlatego napisałem, że "raczej", a nie że na pewno ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zresztą wywalone, mnie chodziło o to, że ktoś puścił historyjkę, że to skutek gwałtu i podciętych ścięgien achillesa, a ja tylko zwróciłem uwagę, że nie ma na to dowodów na podstawie tylko tego zdjęcia. A stolec w gaciach to częsty przypadek w zagrażających życie sytuacjach wśród ludzi, ale równie dobrze może to być
jakby miała podcięte ścięgna achillesa, to by nie ustała


@przegryw_z_piwnicy: chyba #!$%@?łeś gamoniu bo inaczej cię nazwać nie można za wypisywanie bzdur w internecie. Ludzie z zerwanym ścięgnem Achillesa sami przychodzą na sor więc jaki mechanizm w tym przypadku spowodowałby brak możliwości stania
@przegryw_z_piwnicy: co tak długo muszę czekać? Ułatwię ci zadanie i podpowiem bo trochę o biomechanice wiem, że Achilles jest głównym zginaczem stopy, jest też zginaczem kolana, a w pewnych warunkach nawet prostownikiem kolana (dużo powi dziane bo bardziej jako stabilizator działa). No to teraz powinno już ci być łatwiej wytłumaczyć mechanizm braku możliwości stania po podcięciu (XD) Achillesa
@su1ik: właśnie dałeś popis wiedzy o biomechanice, a w zasadzie ignorancji. Pomijasz najważniejszy aspekt, a mianowicie ból. Nawet jak skręcisz kostkę, to zazwyczaj utykasz na tę nogę, to wyobraź sobie, co się dzieje podczas podcięcia ścięgna achillesa, gdzie dochodzi do dwóch urazów, a mianowicie całkowitego zerwania go, a także uszkodzenia tzw. skóry. Tłumaczyć więcej nie będę, idź na korki z biologii
@przegryw_z_piwnicy: no to gamoniu teraz cię zaskoczę, ale jestem ortopedą i takie przypadki widziałem nie raz, od zerwania w zmienionym zapalnie ścięgnie, poprzez urazy sportowe po rany cięte czy szarpane tej okolicy z dużym ubytkiem ścięgna wymagającym rekonstrukcji a nie szycia. Teraz czekam na ten cudowny mechanizm, przecież go znasz co nie? Nie szczekasz przecież w internecie nie mając pojęcia o temacie?