Wpis z mikrobloga

#samochody #auto #pytanie
Ile Waszym zdaniem samochod powinien mieć minimalnie pojemności silnika, koni mechanicznych i maksymalnie lat żeby był sens je kupić jako pierwsze auto ktore w miare dobrze sie prowadzi? Szukam jakiegoś pięciodrzwiowego hatchbacka, głównie do jazdy po mieście, czasem wyjadę w krótką trasę.
Aktualnie ustaliłem sobie takie parametry ale może to za mało / za dużo:

silnik min 1.2 i 100 koni mechanicznych
lata od 2018 i nowsze
tttttt475 - #samochody #auto #pytanie 
Ile Waszym zdaniem samochod powinien mieć mini...

źródło: cc14f3e34ac2a6bdc53b21b0fcb04ac1

Pobierz
  • 15
@tttttt475: za dużo nigdy nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) wszystko zależy w jakim aucie będzie dany silnik, taki 1.0 100 konny czy 1.2 inaczej pojedzie w czymś wielkości twingo i megane, ale jak ktoś jeździ normalnie i nie oczekuje sportowych doznań w mieście (iksde) to taka bariera tych 100-115 koni jest akurat
@Kuba04 pochwal sie playboyu jaka karoca Ty sie bujasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak dla mnie zajebista fura chociaz nigdy nie mialem. Tak samo jak np Fiat Abarth, Clio RS i masa innych malych #!$%@?. Zawieszone sa dobrze, w miare mocne. Wyglad tez jakis maja. Na 100% lepszy wybor niz kupowanie jakiegos tapczana, czy innego gruza z 1.2 100KM

EDIT, kazdy wpis pod przegryw i nie pasuje gejowski
@Zulf: e46 jak tak cie to bardzo interesuje, i tak nadal uważam że mini cooper jest gejowski i w dodatku ma tragiczne właściwości jezdne. I co z tego że pisze na tagu przegryw? To ty kłócisz się z 15 lat młodszym nastolatkiem na wykopie xD
@Kuba04 ale o co ja sie kloce? Wyrazilem swoja opinie a potem z ciekawosci sprawdzilem wpisy i nie bylo wiekszego zaskoczenia. Nie wiem o jakich tragicznych wlasciwosciach jezdnych mowisz, bo mam nadzieje ze wersje cooper i cooper s odrozniasz od zwyklego mini. A tak swoja droga jezdzac e46 w nie porywal bym sie krytyke wygladu innych samochodow ;)
Nie wiem o jakich tragicznych wlasciwosciach jezdnych mowisz

Np. o tym że ma 3,8m długosci, rozstaw osi 2,5m, przód napęd i wysoko postawione zawieszenie. Te cechy to przeciwieństwo dobrego prowadzenia się samochodu.

A tak swoja droga jezdzac e46 w nie porywal bym sie krytyke wygladu innych samochodow

Mi i wielu osobom się podoba, jak na tak niską cene praktycznie nie ma lepiej wyglądającego auta, a z ciekawosci czym ty jeździsz?
@Zulf:
@Kuba04 nie powiem zebys kompeksow soe nie nabawil w tak mlodym wieku, a jak bardzo chcesz wiedziec to poszukaj w moich wpisach

A co do tych wymiarow i i rodzaju napedu nawet nie bede komentowal bo mi sie nie chce prowdzic jalowych dyskusji
silnik min 1.2 i 100 koni mechanicznych


@tttttt475:

Nie patrz wyłącznie na moc, ale zawsze pod kątem masy auta.

Albo inaczej - 100 KM na tonę będzie jeździło całkiem przyjemnie. Turbobenzyniak subiektywnie zapewni najlepsze wrażenia, turbodiesel pośrodku, wolnossący benzyniak najgorsze (no chyba, że lubisz deptać gaz i mieszać biegami, to wtedy wolnossak wychodzi na pierwsze miejsce).

Mogę zasugerować rzucenie okiem np. na Suzuki Swift ostatniej generacji. Wolnossący 1.2 90 KM (najnowsze
@Zulf: Troche smieszne że jak masz m5 e60 to wychwalasz mini coopera ponad e46 i piszesz że rodzaj napędu i rozstaw osi nie mają wpływu na prowadzenie auta. Jestes ewenementem bo wszyscy ludzie mające sportowe auta z którymi rozmawiałem są tego zdania co ja
@tttttt475: Jeśli nie patrzeć na koszty eksploatacji to pojemność jest bez znaczenia. Maksymalny wiek zależy tylko i wyłącznie od twojego budżetu. Według mnie do miasta wystarczy silnik o mocy 100km z turbo.