Wpis z mikrobloga

typowe kompy do grania teraz przestają mieć sens istnienia.
jeżeli dopracują tryb stacjonarny i zasilanie z gniazdka będzie omijać baterie (aucie czy pociągu zasilanie z powerbanka) to zarąbista sprawa. w domu lecisz na 4k z rtxem, w busie/aucie grasz na samym urządzeniu,a pociągu czy innym hotelu lapdock z egpu kieszonkowym.
#pcmasterrace #technologia #komputery
mati1990 - typowe kompy do grania teraz przestają mieć sens istnienia.
jeżeli dopracu...
  • 85
@supra107: właśnie stoi :P i w tym problem, dziennie spędzam ze 2h w busach to mógłbym pograć. To mi daje alternatywę, wyjeżdżam na wakacje to nie zostawiam kompa za 15k, i zamiast przynudzać na wakacjach to mogę pograć to muszę wydać kolejne 3k na steamdeaka bez sensu
@mati1990: Paradoksalnie te niesamowite osiągnięcia w dziedzinie wydajności sprzętu spowodowały że twórcy coraz to bardziej olewają optymalizację. A żeby to się kręciło to ta optymalizacja musi być na wysokim poziomie.

Taki Cities Skylines 2 nie wyrabia w 1080p na RTXie 4090. Starfield jest kompletnie niezoptymalizowany, ma modele z niepotrzebną ilością polygonów, a do tego nad tą grą pracowało kilkadziesiąt oddzielnych firm.

Obecnie rynek gier to gigantyczna maszynka do drukowania forsy tak
@supra107: ej ale nie twierdze że atxy upadną :D
na czym będę stawiał homelaba po taniości? mówię że do gier zostaną zastąpione ( ͡º ͜ʖ͡º)
no jest nadzieja gdy upadła platforma googla do stremowania gier to się ucieszyłem ale jak wcześniej, są firmy które za wcześnie wystrzelą i im się nie uda ale za parę lat przyjdzie kolejna której sie uda. co do fabryki kasy, są
mati1990 - @supra107: ej ale nie twierdze że atxy upadną :D 
na czym będę stawiał hom...
mówię że do gier zostaną zastąpione


@mati1990: No do tego to musiałby doszczętnie upaść rynek kart graficznych, natomiast GPU teraz są pożądane, ale nie do gier ani do kopania bitcoinów tylko do uczenia maszynowego, więc ten rynek nadal będzie się miewać dobrze, więc pecety nadal będą dawały radę w grach.

Bo jednak GPU to GPU, żeby podnieść wydajność w zastosowaniach ML trzeba też ją podnieść wszędzie indziej. A skoro rynek GPU
@supra107: ej mówię komputery nie wszystkie podzespoły :d z czego zrobiłbym egpu jakby nie istniał rtx?
po co mi średnio półkowy handheld skoro w domu potrzebuję coś podłączyć do tv 4k? jak widać na samej miniaturce, gość jak najbardziej używa rtxa 4090 i co najlepsze zasilacz atx też jest potrzebny bo jakoś zapodać prąd do grafiki też muszę. cpu też nie upadnie bo jak mają produkować mobilne cpu? format atx jak
openvpn


@mati1990: Jedno słowo: Wireguard. Najmniej #!$%@?, najlepsza wydajność. Pluję sobie w brodę że tyle mi zajęło zrozumienie co ta zakładeczka w WinBoxie mogła robić po tym całym pieprzeniu się z L2TP i OVPN. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@supra107: mam do przerobienia serwer domowy, pomęczę się do przemeblowania. zamawiam szafę 42u 600x600 i chcę włożyć do niego kartę sieciową 2x sfp+, ogarnie się wszystko za jednym zamachem
@mati1990: jak widzę taki filmik to się zastanawiam czy autor jest nieświadomy czy złośliwy. 4090 na 4x pcie niezależnie od generacji nie pohula a mocno wątpię żeby to się zestawiało na gen 4. Już 8x gen 3 na tyle obcina wydajność że nie ma sensu iść w 4090.
EDIT: zużycie GPU pokroju 50-60%, toż to marnotrawstwo. Włożyć 3080 (50% 4090) i rezultat będzie ten sam.
@mati1990: xD wszedłem sobie na stronę NexDocka i uderzyła mnie ironia tego produktu.

Producenci smartfonów zaczynają dodawać "tryb desktopowy" do swoich nakładek Androida tak żeby potem móc wpiąć takiego smartfona w takiego NexDocka i mieć "laptopa".

Ale ja to widzę jako takie ciche przyznanie klęski ekranów dotykowych i że jednak klawiatura i myszka/touchpad z dużym ekranem są mimo wszystko lepsze.

Czyli ludzie teraz znowu chcą laptopów, ale tak nie do końca
@mati1990: tu wąskim gardłem powoli zaczyna być... miedź. Ograniczenie jest w tzw. signal integrity bo nie ma technologicznych przeszkód żeby już teraz tych linii pci było więcej. Tylko robi się taki kazus jak z wymaksowanym HDMI2.1 lub Displayport 2.0 - kabel miedziany max 1 metr bo inaczej nie działa. Coś więcej to drogi światłowód. I tu by to pewnie hulało ale projektując standard celują w kable 2-3 metrowe i ograniczają pasmo.
@supra107: przegrzewasz się, ludziom chodzi tak jak mnie :)
o prostotę i cenę nie zmienionej usługi. chcą mieć jak najtaniej kilka przedmiotów ale nie tracąc funkcjonalności, chcą zabrać ze sobą internet, szybko przeglądać na przystanku/dworcu, w pociągu kontynuować tam gdzie stanęli, a po powrocie rozsiąść się wygodnie na kanapie i dokończyć na dużym tv.
robiłem o tym inżynierkę prototyp takiego urządzenia, i ankietę w centrum handlowym - ludziom aż się oczy
@mati1990: przecież po zakupie takiego NDS jako konsolki podróżnej zostanie Ci tyle hajsu, że kupisz lepszy komp niż tą protezę. Osobiście: miniaturyzacja kosztuje i ja bym nigdy czegoś takiego nie kupił bo to dla mnie marnotrawstwo pieniędzy które mogę przeznaczyć na więcej ramu i więcej dysków.
@rybak17: nie zabije, teraz testuje moonlight z domowego pceta. Jak siedzę na dupie i mam spoko zasięg lte to pogram w tym 720p/1080 na 30fps ale w pociągu/busie zapomnij. Już to pisałem, lte w podróży to jest dramat nawet filmu z neta nie da się obejrzeć bo traci zasięg nawet na kilka minut.

@ReeceWithouterpoon odpada, chciałbym móc w podróży pograć w wieśka3 ,rdr2, i inne gierki aaa

@keton22 już to ktoś
mati1990 - @rybak17: nie zabije, teraz testuje moonlight z domowego pceta. Jak siedzę...
możesz użyć do 5-6 riserów pcie


@mati1990: to były czasy pcie 3.0 i karta miała dać obraz czyli x2 gen 1.1 wystarczy. Pogadaj z kimś kto buduje sff jakie są cyrki z riserami i nie odpalaniem na zimnym. O tym że w slocie 5.0 na kilku różnych płytach 4090 od różnych producentów nie umie w 100% przypadków wynegocjować 4.0 x16 to ja już nic nie będę pisał bo po co? Jednego
@rybak17: uu 3g miało być do dupy i 4g rozwiązać problem wyszło jak zawsze :)

@krzywy_kanister no tb3 ma 40gb/s bo to pcie 3 x4... we wrześniu tego roku intel pokazał port tb5 62gb/s, to do lat powstanie usb5 liczę że będzie kompatybilne. to ze 3-4 powinny powstawać handheldy którę będą w pełni ogarniały egpu :P sporo czasu, cza brać co jest