Wpis z mikrobloga

typowe kompy do grania teraz przestają mieć sens istnienia.
jeżeli dopracują tryb stacjonarny i zasilanie z gniazdka będzie omijać baterie (aucie czy pociągu zasilanie z powerbanka) to zarąbista sprawa. w domu lecisz na 4k z rtxem, w busie/aucie grasz na samym urządzeniu,a pociągu czy innym hotelu lapdock z egpu kieszonkowym.
#pcmasterrace #technologia #komputery
mati1990 - typowe kompy do grania teraz przestają mieć sens istnienia.
jeżeli dopracu...
  • 85
@supra107: To ma sens w przypadku kiedy na codzień korzystasz w 99% z laptopa czy to do pracy czy czegoś tam i potrzebujesz dużo mobilności, ale lubisz sobie tez pograć w gierki. Tylko wtedy:

a) dlaczego nie kupisz laptopa/maca do pracy i osobno stacjonarnki do gier

b) dlaczego ktoś nie kupi mocnego laptopa, który będzie dobry do tego i tego

c) ktoś może mial dobra stacjonarke i laptopa, ale pc padł
@supra107: gogle vr nie są dla każdego, są ludzie którzy po prostu nie mogą ich używać przez chorobę lokomocyjna i noszenie ich wywoła u nich rzyganie czy zawroty/bole głowy. Ale tak to zgadzam się, setup monitora/ów 21:9 czy 32:9 i używają tego tylko do simracingu gdzie takie gogle to koszt mniej-wiece takiego monitora, a i immersja znacznie wyższa jak i lepsze doznania z takiego grania w symulatory
  • 0
@supra107: nie upieraj się do mini pc! nie chce kupić mini pc tylko o handheldzie od początku mówię. to tylko przykłady bo w obu przypadkach jest ten sam port! niema na razie innych testów pod handheld + oculink gpu linkuje co istnieje. Chodzi w tych filmach o sprawność portu. spoko wezmę do busa miniatx, w torbie na kółkach będę targał agregat żeby w autobusie godzinę pograć w gierkę xD
  • 0
@Megawonsz_dziewienc: chodzi o łatwość konwersji po kosztach kilka urządzeń. Teraz nie mam nic i się zastanawiam, utopić 20k w pudło które będzie leżeć w domu bez sensu. lapka nie wyciągnę w ciasnym busie czy na miejscu pasażera w aucie, ciężko zmieścić lapka 15 cali i grać na padzie. tutaj jest fajna miniaturyzacja, wstajesz rano, wypinasz 2 kable zgarniasz handhelda do plecaka grasz w autobusie, wracasz do domu podpinasz 2 kable #!$%@?
  • 0
@supra107: nie mów mi o druciarstwie ( ͡º ͜ʖ͡º)
mój domowy router to jest wirtualna maszyna na 6 rdzeniach od 10500t + karta sieciowa sfp+ wan mam 1gb ale lan już 10gb/s, i druga wirtualka to debian z dockerem drugie 6c. domowy nas?to w sumie san xD truenas na kilku miniitx bo w roocie wymienialiśmy w lapkach 1tb hdd na ssd i szkoda było je #!$%@?ć
  • 0
@Megawonsz_dziewienc: nie sztuka dla sztuki bo żadne rozwiązanie nie umożliwia wyciągnięcia "urządzenia" w ciasnym busie czy przystanku - jak mi bus na przesiadce zwieje to mam 40 minut na następny, a tak takiego gpd czy innego steamdecka wyciągnę pogram przez ten czas na mieście. dojadę do domu podepnę pod gpu które jest już zaciągnięte do monitora 4k klawa + mysz i dalej sobie gram.
@mati1990: Bawiłem się trochę eGPU na macach i ma to więcej wad niż zalet

- obudowa z zasilaczem i kablem Thunderbolt 2/3/4 sporo kosztowała a gotowce jeszcze drożej
- Thunderbolt i tak jest wąskim gardłem
- Niskonapięciowy CPU jest wąskim gardłem
- Pełna wydajność jest wyłącznie na zewnętrznym ekranie podpiętym do GPU
- Pod macOS działały głównie karty AMD

Jeżeli chodzi o granie lepiej było do tej karty dokupić resztę PC
rybak17 - @mati1990: Bawiłem się trochę eGPU na macach i ma to więcej wad niż zalet

...

źródło: 316258

Pobierz
nie sztuka dla sztuki bo żadne rozwiązanie nie umożliwia wyciągnięcia "urządzenia" w ciasnym busie czy przystanku - jak mi bus na przesiadce zwieje to mam 40 minut na następny, a tak takiego gpd czy innego steamdecka wyciągnę pogram przez ten czas na mieście. dojadę do domu podepnę pod gpu które jest już zaciągnięte do monitora 4k klawa + mysz i dalej sobie gram.


@mati1990: Jak w ciasnym busie można grać w
nie mów mi o druciarstwie ( ͡º ͜ʖ͡º)

mój domowy router to jest wirtualna maszyna na 6 rdzeniach od 10500t + karta sieciowa sfp+ wan mam 1gb ale lan już 10gb/s, i druga wirtualka to debian z dockerem drugie 6c. domowy nas?to w sumie san xD truenas na kilku miniitx bo w roocie wymienialiśmy w lapkach 1tb hdd na ssd i szkoda było je #!$%@?ć 20tb w
  • 0
@rybak17 muszę przecierpieć do wiosny i wracam na rower, tymbqrdziej się przyda na dyżury w robocie, do małej sakwy wejdzie handheld i mogę w wolnej chwili pograć ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 0
@rybak17 ale tutaj już trochę inne złącze bo nie tb tylko oculink, no i mówią że się spoko sprawdza. Poczekam na więcej testów i może w styczniu się zaopatrzę
@mati1990: co znaczy trochę inne? Jaką to ma przepustowość w stosunku do Thunderbolt 4?
Złączy TB just bardzo wygodne.

@mati1990 osobiście wolałbym gierki Nintendo w takie sytuacji i normalny komputer bo mam monitor 4K z HDR. A już na pewno własne auto.
  • 0
@rybak17: tb4 ma 40gb/s, oculink 62.
nie mam prawka nie potrzebowałem, ale w czerwcu miałem wypadek i będę musiał przez 3-4 msc jeździć busami aż nie zrobi sie w miare w miarę
@mati1990 to i tak wąskie gardło, niedługo wyjdzie Thunderbolt 5 i będzie jeszcze szybszy.

Nadal jednak nie jest to rozwiązanie dla graczy grających w najwyższej jakości przy zachowaniu odpowiedniej ceny.
Dlatego PC nadal będzie na rynku
  • 0
@rybak17 aż taki nie jestem, starczy 4k wszystko na uber z rt na płynnych 60fpsach. Nie gram w multi szkoda czasu na popylanie po mapie ( ͡º ͜ʖ͡º), gram tylko dla fabuły, przechodzę kampanie i cyk kolejna gierka.
@mati1990: grałeś na tym czy to tylko teoria?
Wolny niskonapięciowy CPU laptopa nie będzie wyrabiał za grafiką

Do tego co robisz wystarczy tania konsola bez kombinowania
  • 0
@rybak17 konsole i tv zgarnę do autobusu? Xd
Wszystkie gry ogarniają klawe i myszkę? Nie tykam konsol bo gówniane pqdy nie są grywalne. Do okazjonalnej gry w busie ok ale nie na sesji 4-5h.
Praktyka realizowana czyimiś rękami