Wpis z mikrobloga

typowe kompy do grania teraz przestają mieć sens istnienia.
jeżeli dopracują tryb stacjonarny i zasilanie z gniazdka będzie omijać baterie (aucie czy pociągu zasilanie z powerbanka) to zarąbista sprawa. w domu lecisz na 4k z rtxem, w busie/aucie grasz na samym urządzeniu,a pociągu czy innym hotelu lapdock z egpu kieszonkowym.
#pcmasterrace #technologia #komputery
mati1990 - typowe kompy do grania teraz przestają mieć sens istnienia.
jeżeli dopracu...
  • 85
  • 0
@ReeceWithouterpoon: niema, probowałem grać moonlight domowy pecet do telefonu po lte w pociągu katowice - warszawa. o mało telefonu nie #!$%@?łem bo nawet filmów po jellyfin nie dało się oglądać w 720p. jestem w sanatorium i lte łapie te 50mbps i da się w miarę pograć ale jednak to nie to co natywnie.musisz mieć jednak coś co potrafi w sobie odpalić
  • 0
@rybak17: i u części faktycznie tak się dzieje (u mnie w domu mama siostra leci na tabletach :D, ale zaczynają na samych telefonach bo teraz android ma to ładowanie do 85% ale przydało by się całkiem odcięcie baterii gdy jest do gniazdka podpięty. Co to za problem kliknąć połącz z lapdockiem albo podłącz jeden kabelek i wszystko działa), tylko te droższe z bajerami typu mhl czy samsung dex - ma dopiero
  • 0
@ReeceWithouterpoon: podepnij rtxa do wymienionych handheldów :D musisz wydać 1000-4000 za handhelda + 15000 za kompa z rtxem 4080. tu masz 4000 handheld + 6000 za rtx4080
twoje wyjście = ~20000
moje = ~10 000 :D

@Huntley żadne wcześniej faktycznie nie zastępowało, niby galaxy tab s8/s9, s22/s23 zaczynają robotę robić, bateria jest chroniona przy ładowaniu i możesz dać do 85% żeby była ładowana ale jakby całkiem była odcinana to jeszcze lepiej.
mati1990 - @ReeceWithouterpoon: podepnij rtxa do wymienionych handheldów :D musisz wy...
typowe kompy do grania teraz przestają mieć sens istnienia.


@mati1990: Dla wymagających jeszcze do tego daleko. Tym bardziej jak ktoś robi na kompie coś więcej niż tylko gierki.

No spoko, handheldy i miniaturki pokroju Intel NUC czy Minisforums zastąpią piece dla ludzi którzy mają małe wymagania co do gier czy w ogóle do pracy na desktopie.

Ale nadal będą ludzie którzy chcą mieć creme de la creme wydajności a to jest
  • 0
@supra107: no mówię o gierkach, ale kolejna gałąź odpadnie jedni przeszli na tablety/laptopy do oglądania filmów i korzystania z neta, potem sporo osób przeskoczyło na "gamingowe" laptopy - mnie to nie zadowalało bo nie wyciągnę przecież lapka w pełnym autobusie, dla mnie to było ważne bo dużo jeździłem do roboty około 1,5h.
teraz handheldy
gaben nie wymyślił handheldów, może w biednych krajach tak. pierwszym gdpwin dobre kilka 4-5 lat przed steamdeckiem
potem gaben zrobił steamdecka to ludzie się posikali


@mati1990: Wiesz dlaczego? To co tam dłubało GPD Win to była nisza niszy. Słabe wsparcie, słaba kompatybilność, drogie jak cholera.

Tymczasem firma grubasa spędziła parę lat na rozwoju softu pod Linuxa tak żeby granie na nim było to jak najmniej bolesne jak się tylko da, potem wydali handhelda który kosztuje mniej niż powinien, bo sprzedawany jest po stratach które Valve odbija sobie tym
  • 0
@supra107: oni nie czekali tylko próbowali, przecierali szlaki.
tak samo jak simon w latach 90 i iphone, czy tablety pierwszy był microsoft 2 czy 3 lata przed aplem.
zawsze są firmy które będą pierwsze i im nie wyjdzie :P
ile nokia sprzedała swojego connecta? też im nie pykło a była w swoim czasie zarąbista.
  • 0
@supra107: u mnie laptopy wyparły pcety. nawet na salach komputerowych na uczelni której robię mamy niecałe 700szt z czego ponad 400 aio, 200 minipc i 80 pctów. 2 lata temu #!$%@?śmy ponad 200pcetów i5 2/3gen i z to przyszły aio - ciuliki mnie nie słuchały jak mowiłem brać typu nucpc. ludzie już popisali matryce, ciężko się je serwisuje bo wchodzi się w nie od strony matrycy xD
w firmach królują lapki/aio
@mati1990: Ale ty nadal zakładasz że handheldy czy laptopy gamingowe kompletnie wyprą pecety do grania, a to już jest zakłamywanie rzeczywistości.

Te handheldy zawsze będą słabsze względem desktopów tylko i wyłącznie o #!$%@? PRAWA FIZYKI I TERMODYNAMIKI. Nie da się, powtarzam, NIE DA SIĘ stworzyć handhelda który będzie dorównywać mocą chociażby desktopom ze średniej półki.

A GPU na kablu? Serio? Komu będzie się chciało co chwila to wpinać i odpinać, o
  • 0
@supra107: poczekajmy aż amd zejdzie do 3nm w ryzenie zen 4/5.
6 (2016 gdy w kompach królował gtx 960/1050 :D) lat temu było sobie gpdwin które dawało rade z gta 5 na low, potem w 2021(?) wyszedł steamdeck za połowę ceny poprzednika odpala gry aaa w 720p, minęło rok jak wyszedł ayanodin2 (7k) i kolejny rok jak wyszedł legion go i oba ogarniają egpu dają połączenie handhelda z konsolą gry aaa
mati1990 - @supra107: poczekajmy aż amd zejdzie do 3nm w ryzenie zen 4/5.
6 (2016 gdy...