Wpis z mikrobloga

typowe kompy do grania teraz przestają mieć sens istnienia.
jeżeli dopracują tryb stacjonarny i zasilanie z gniazdka będzie omijać baterie (aucie czy pociągu zasilanie z powerbanka) to zarąbista sprawa. w domu lecisz na 4k z rtxem, w busie/aucie grasz na samym urządzeniu,a pociągu czy innym hotelu lapdock z egpu kieszonkowym.
#pcmasterrace #technologia #komputery
mati1990 - typowe kompy do grania teraz przestają mieć sens istnienia.
jeżeli dopracu...
  • 85
  • 0
@keton22: ja się mentalnie zatrzymałem na pcie 3.0 w mobo i pcie 4.0 gpu. serio aż takie problemy? kurła a byłem blisko kupna rtx 4080 i dalej jestem ale boli mnie sprzęt który stoi w domu nieużywany
  • 0
@rybak17: tu nie prędkość jest problemem a gówniany zasięg i cebulactwo orange i pozostałych. w centrach miast powinno być przynajmniej 2x wiecej btsów niż teraz.
@mati1990: takie jest moje doświadczenie. Zwłaszcza w pcie 4.0 i w górę gdzie masz ścisłe i dotąd nigdy nie widziane guidelines co do warstw i routingu ścieżek jest ciężko. Płyta zrobiona zgodnie ze standardem jest za droga, były o to dramy. To przycinają a jak to przechodzi to przycinają też w droższych płytach. A zrobienie risera to już w ogóle jakiś kosmos. Zgodnie ze sztuką jak masz dolny port x16 to
@mati1990: nie wyprodukują jak trzeba. W sensie może ogarną żeby górny slot chodził w 4.0 jako-tako przez 90% czasu. Za dużo miedzi w taką płytę trzebaby włożyć. Bo już bez tego płyty takie w miarę kosztują po 1.5k polskich, to co 3k za płytę? Ale do tego czasu 5.0 będzie popularne i zacznie się od nowa.
  • 0
@rybak17 @keton22 tylko geeki je potrzebują :) korpa mają lapki i aio to samo szkoły i uczelnie.
popatrz jak sprzedaż spada komputerów pc od hp/del i pozostałych.

@keton22 sory ale nikt na polsze nie będzie patrzył. to tak jak z grafikami, kupując lata temu gtx 285 dzisiaj pokroju samego rtx4080 super który wyjdzie dawałem 1600zł w 2008 miesiąc po premierze :D
dupa mnie w #!$%@? piecze że cena z tej półki tak
@mati1990: to powiedz im żeby robili dobrze. Ja nie mam problemu z kupieniem drogiej płyty bo przy kompie za >20k to są drobne. Tyle że nawet mityczny aorus master czy apex nie ma tego ogarniętego jak trzeba.

Coś mi się wydaje że sporo osób nawet nie wie że ma problem, sporo myśli że tak ma być i zwyczajnie po co kasę na redesing i materiały ma taki Asus czy inny Gigabyte
  • 0
  • 0
@supra107: wiem, hdmi u mnie w robocie po 2 latach padają w aio do projektora. Wykładowcy wpinają i wyciągają po kilka razy na dzień...
pooglądałem trochę różne testy niby wszysko ok ALEEEE rt w niektórych grach nie da rady właśnie przez przepustowość łącza np w cyberpunku, jakoś nie uśmiecha mi się być betatesterem i sprawdzać która gra da radę która nie, nie za 10 koła pln xD Cza czekać na oculink
mati1990 - @supra107: wiem, hdmi u mnie w robocie po 2 latach padają w aio do projekt...
@mati1990: W sumie to tak im więcej takiego kombinowania widzę żeby wpinać pełne desktopowe GPU które i tak musi stać w domu do czegoś małego i przenośnego, to tym bardziej wydaje mi się to takim nadmiernym kombinowaniem żeby nie kupować peceta w imię tak naprawdę nie wiadomo czego.

Ale co można by zrobić na przykład. Masz peceta w domu, ale masz też możliwość wpięcia GPU z tego peceta do handhelda poprzez
@mati1990: Serio uważasz że to normalne? Bo dla mnie to wygląda jak chore druciarstwo, tyle że ostatnim razem jak takie coś widziałem to ludzie próbowali wpinać jakieś używane zewnętrzne GPU do starego ThinkPada żeby zrobić z tego "potężną maszynę do gejmingu".

A tu gostek bierze RTXa 3080 i #!$%@? Minisforum, jakieś customowe PCB i za żeby to wpiąć przez OCuLink do tego Minisforum, i to wszystko swoje kosztuje. To kompletnie mija
supra107 - @mati1990: Serio uważasz że to normalne? Bo dla mnie to wygląda jak chore ...

źródło: fractal-design-terra-29-1024x768

Pobierz
  • 0
@supra107: podlinkowałem test samego portu oculink, nie ważne jak wygląda komputer. Chodzi mi o zachowanie się karty graficznej podpiętej przez oculink do jakiegoś komputera.
cały czas powtarzam, nie chcę kupić pełnego komputera w formie atx. Szukam rozwiązania aby w domu na czymś odpalić gry na uber 4k rt i wszystkie bajery przy około 60fps z dlssem, a gdy wychodzę odpinam kabel czy 2 wsiadam do busa / auta i kontynuuje rozgrywkę