Wpis z mikrobloga

#kalistenika #silownia #mirkokoksy #pytanie

Mirasy mam 105kg, 185cm wzrostu, 29 lat i chcę się trochę usportowić. W wieku 18 lat miałem 70kg, kaloryfer na brzuchu (katowałem 6 weidera), od 16 roku życia siłownia, wyglądałem bardzo dobrze i podnosiłem w wieku 18 lat 100kg na klate, miałem szacun hehe. Ale wtedy poznałem kobiete i wolałem z nią spędzać czas i siłownia ogólnie mi się znudziła bo ziomków z siłowni #!$%@?ło i brali jakieś syfy by być większym, więc zrezygnowałem z tego towarzystwa.

Teraz, ponad 10 lat później, zauważyłem że czuję się coraz gorzej bo szybko się męczę i czuję się ociężały. W zeszłą zimę przytyłem 6kg, bardzo nie chcę w tą zimę znów przytyć. Mam pracę siedzącą, siedzę 8h przy kompie. Wracam do domu i mam w zimę praktycznie zero ruchu. O ile w lato coś tam w ogrodzie się robi czy nawet na rower się przejechać to w zimę jest tragedia.

Chcę to zmienić, zacząć ćwiczyć ale nie będę kupował siłowni jak kiedyś do domu. Nie chcę być żadnym koksem, tylko troche zrzucić i czuć się lżej. Zdecydowałem się na kalistenikę z racji że nie trzeba dużo sprzętu (hantle mam, ketla mam, a za domem na wiosnę może zamontuje jakiś drążek do podciągania na powietrzu). Moim problemem jest znalezienie planu treningowego dla początkującego. Wyskakuje mi pełno reklam typu "KUP MÓJ PROGRAM, BĘDZIESZ FIT W MIESIĄC" na rolkach na youtube czy innym fejsbuku i jakoś mnie to nie przekonuje. Czy jest jakiś darmowa apka/kanał na youtube które możecie polecićdla początkującej osoby? Żeby mi pokazywało jakie danego dnia ćwiczenia mam wykonać itd.
  • 20
@LZBNZ: Ciało 30latka to inna, znacznie smutniejsza historia niż 10 lat temu. Jeśli masz kettla to fajne fbw na start to Rite of Passage, ale trzeba znać technikę, aby się nie uszkodzić. Anthony DiLuglio ma fajną rozpiskę do tego, gdzieś w necie jest za darmo na pewno.
No i żywienie, jak kolega wyżej napisał. You can't overtrain your mouth.

na 4chan na /fit jest przypięty na górze strony mega świetny artykuł
@LZBNZ: a pracujesz przy tym kompie z domu? Jeśli tak to może pod oszone biurko i walking pad?
Oprocz tego deficyt i praca nad zdrowymi nawykami żywieniowymi.
Jeśli chodzi o ćwiczenia to może po prostu otwórz sobie jakiś atlas ćwiczeń (jest pare w necie), wybierz po 2-3 ćwiczenia na partię i ze sprzętami, które masz i złóż sobie z tego jeden trening ogólnorozwojowy. Dodaj rozgrzewke i rozciąganie.
Jak Ci jakieś ćwiczenie
@LZBNZ: jak zaczęła się pandemia, to byłem w okolicy 95kg+/184cm wzrostu. Ja nigdy 2 życiu przedtem nie ćwiczyłem, więc trochę inna sytuacja. W każdym razie, ja korzystałem z programu poniżej i po pandemii skończyłem na 85kg korzystając z tego i diety z apki od Chodakowskiej. Obecnie 80kg (ostatnie 5kg to już dieta od profesjonalistki, dalej kalistenika, siłownia, rower i wspinanie). Zaczynałem np. od zera podciągnięć, po pandemii 6x3. Dipy, pistol squaty,
@kuroszczur: przecież @MajkiFajki ma rację, im wyższy człowiek tym mniej korzystne dźwignie w konkretnych ćwiczeniach, przez to trudniejsze ćwiczenia są czasem wręcz niewykonalne. Oczywiście można poświęcić lata pracy, ale progres będzie o wiele gorszy, niż u osoby zdecydowanie niższej...
Natomiast @LZBNZ polecam ogólne zwiększenie sprawności sportowej, jeżeli chces mieć niską wagę i jakąś tam lepszą sylwetkę. Czyli nie tylko kalistenika i kettle - tutaj i tak bym się ograniczył do podstaw
@kuroszczur: nie no spoko przy olimpijskim dwubóju dźwignie też są istotne, ale czemu nazywasz jakiś sport głupim, skoro go nie rozumiesz? Natomiast w innych sportach siłowych już kwestia dźwigni jest dość mieszaną sprawą...