Wpis z mikrobloga

  • 2
@arais_siara ostatnio wróciłem do reklam bo nie chciało mi się bawić w obchodzenie zabezpieczeń.
Widzę, że reklam jest jeszcze więcej niż było dawniej + jest więcej reklam niepomijalnych.

A reklamy w połowie teledysku to już całkiem xD

Aktualnie stoję w rozkroku pomiędzy zakupem VPN, a poczytaniem jak obejść reklamy.

Swoją drogą, nie zdziwię się jak YT przejdzie całkiem na model premium (albo ograniczenie ilości oglądanych dziennie filmów bez premium).
@dorkas: Cena yt premium wzrosła z 6 na 8zl/mc w pakiecie rodzinnym, tbh ja mam ublock na pc i NewPipe na telefon ale place bo moj tv nie ma SmartTubeNext. W 2 lata jak zmienie to 200zl w tym czasie dostana a to taniej niz szukać innych rozwiazan bo te wymagaja kupna urzadzen zewnętrznych.

Kazdy pisze o tych blokerach reklam, ale pomija sie telewizory
kupujesz sobie takie YT Premium a tam twórca przez minutę ma blok sponsorowany jako część filmu


@kill15you: bo kupując yt premium nie wspierasz twórców, tylko śmierdzącego jutuba. Znowu pretensje do twórców którzy #!$%@? z tego mają xD
a jak nie pasuje to nie korzystać


Łatwo powiedzieć gdy dotyczy to małej stronki. Youtube to monopolista, mnóstwo filmów wrzucanych jest tylko tam i nawet na wykopie musiałbym zrezygnować z oglądania połowy znalezisk które zawierają filmy bo zawierają linki do youtube.

Youtube to monopolista wśród portali video i nie da się ich porzucić bez rezygnowania z ważnej części internetu
@dorkas bo to grosze, jak skończysz zawodówkę, pójdziesz do pracy, to zrozumiesz, że to 15-20 minut pracy.

A jak zainteresujesz się VPN, to wyjdzie 5 minut pracy.
@kill15you: Vanced jest wspaniałe, gdyby było płatne to 1000% bardziej wolałbym płacić im niż za jakieś premium.

Sponsorblock to gamechanger.
Załóżmy, że mam takie premium i nie mam reklam i co? Dostaje gówno reklamy nordvpn, mubi, letishop i co tam jeszcze jest po drodze wbudowane w filmik. No trafia coś człowieka.

A tu tego nie ma. Do tego pomija żebrolajki, fragmenty bez muzyki, jakieś głupie wstawki. To jest genialne. Do tego
nawet na wykopie musiałbym zrezygnować z oglądania połowy znalezisk które zawierają filmy bo zawierają linki do youtube.


@Ilirian: ojej, straszne, koniec świata. Po prostu nie da się bez tego żyć xD