Wpis z mikrobloga

@spidero ogólnie Polska jest poszkodowana patrząc na walutę (np. ceny na steam). Ale takie kupowanie z VPN tam gdzie jest tanio to tylko zagrywka korpo- dają wam tak kupować bo tabelka w excelu się zgadza, że sprzedaż idzie w górę. W końcu wam to zablokują i potem będzie kwik.
@Ka4az: tez nie rozumiem osob ktore caly czas narzekaja, i nie jest to 50zl tylko 47zl za konto rodzinne czyli 6 osobnych kont wiec wyhodzi po 8zl za konto i o to cala gowno burza. Ale na paczke fajek 16zl wydac to nie szkoda czy na 4pak.
@RedBulik: Jak patrzyłem to mi podskoczyło z 24 zł na 26 zł więc pewnie zależy to od pakietu.
To że youtube to monopolista to problem który należy zwalczać. Aczkolwiek dalej jestem zdania, że jak nie chce korzystać z jakiejś usługi to za nią nie płacę. Jak przychodzę do dużej firmy fryzjerskiej i babka mówi mi, że sztucznie zawyżają ceny i mam zabulić 70 zł za fryzurę to zamiast dać sobie zrobić
tez nie rozumiem osob ktore caly czas narzekaja, i nie jest to 50zl tylko 47zl za konto rodzinne czyli 6 osobnych kont wiec wyhodzi po 8zl za konto i o to cala gowno burza. Ale na paczke fajek 16zl wydac to nie szkoda czy na 4pak.


@DrShaoJay: ja to mam gdzieś, bo zwyczajnie nie przeszkadzają mi reklamy. Jak coś potrzebuje to oglądam, jakby mi przeszkadzało to pewnie bym wykupił, bo najczęściej
@Kryspin013: Nie obraź się ale argument trochę z dupy xd
Jedne zło nie usprawiedliwia drugiego. To że korporacja nie płaci mniejsze podatki niż powinna jest luką prawną którą należy załatać prawnie. Pretensje to polityków, że zostawiają dziurawe prawo gospodarcze. Oczywiście nie pochwalam samego działania google tak samo jak innych firm omijających podatki. Jest to oczywiście złe więc powinniśmy skupić się na łataniu naszego prawa by takie przypadki nie miały miejsca.
Mam
@RedBulik: Handlują naszymi danymi które zbierają od każdego, kto ma chociażby telefon z Androidem lub konto Google, zarabiając na tym setki miliardów dolarów i jeszcze dojebią tym, którzy ich wspierają finansowo, a pozostałym dowalą irytujące reklamy xD

a te głąby jeszcze ich bronią, bo megakorpo zbiednieje jak sobie adblocka zainstalujecie XDDDDDDD

jak to jest być korpokukoldem?
@Ka4az: wysnułes tezę z danymi z dupy i oczekujesz że ktoś przedstawia za ciebie dane, żeby udowodnić twoją teorie. Dobre. Nie zgadzam się z twoją teorie i do tego mam prawo, nie muszę że ciebie odwalać roboty. Ja tu mówię o kosztach przesyłu i przechowywania danych a ty jak byś nie rozumiał piszesz że goglowi kiedyś się opłacało a teraz nie i że kiedyś to kurła było teraz już ni ma
@Kryspin013: Nie obraź się ale argument trochę z dupy xd

Jedne zło nie usprawiedliwia drugiego. To że korporacja nie płaci mniejsze podatki niż powinna jest luką prawną którą należy załatać prawnie.


@V3ntu: widzisz, a używanie adblocków nawet nie jest luką prawną. Powiem więcej korpo w europie nie mają nawet prawa wykrywać adblocków i addonów blokujacych skrypty śledzące.

Jest to oczywiście złe więc powinniśmy skupić się na łataniu naszego prawa by
wysnułes tezę z danymi z dupy i oczekujesz że ktoś przedstawia za ciebie dane, żeby udowodnić twoją teorie.


@oisis: jesteś debilem, bo ja wysunąłem i przedstawiłem dowody. Jesteś debilem, bo nie wiesz o czym pisze. Jesteś debilem, bo masz problem ze zrozumieniem. Jesteś debilem, bo piszesz tylko "kiedyś to kurła było" chociaż moja wiadomość ma inny wydźwięk. Miłego dnia życzę, bo szkoda marnować czas na debila ( ͡° ͜ʖ
Dziwne jest to, ze wszyscy płaczą i narzekają adblokują ale nikt nie reklamuje konkurencji, nie znam się na tym rynku ale wierzyć się nie chce, że mamy takie czasy jeszcze wolnego netu gdzie yt wypiera juz tv i nie widac na prawdę dobrze rokujacego konkurenta, czy to strach przed shadowbanem google czy o co chodzi?¯_(ツ)_/¯
@Ka4az: o ładnie się pan przedstawił Wyzywanie innych też bardzo ładnie. I ciągle nie rozumiesz, że jak wysnułes teorie, że trzymanie i przesył danych jest teraz droższe niż kiedyś nie podając danych jest teoria z danymi z dupy. Do tego chcesz żebym to ja udowodnił że twoje dane z dupy nie są z dupy. Jedyną osobą nie poważną tutaj jesteś ty. Lekcje odrobione? Chyba jeszcze podstawówka nie skończona sądząc po poziomie