Wpis z mikrobloga

To co wyrzucił @elozapiekanka przypomniało mi najdziwniejszą rekrutację przez LinkedIn.
Przez kilka lat używałem popularnej technologii, która zaczęła wymierać, więc trafiały się kwiatki, ale do rzeczy. Otóż:

Za zadanie na rekrutację miałem napisać zadania na rekrutację z tej technologii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Całość procesu bez udziału nikogo tech, sam HR.
Nie zagłębiałem się więcej i odpuściłem, ale piękna to była HR-rekurencja.

Parafrazując: "Zadania zrób ty i rozwiąż je"
#pracait #hr #programowanie #programista15k
#rekrutacja #informatyka #pracbaza #gownowpis #praca #programista15k #it #programowanie
nonOfUsAreFree - To co wyrzucił @elozapiekanka przypomniało mi najdziwniejszą rekruta...

źródło: IMG_7725

Pobierz
  • 9
@elozapiekanka: tak bo jesteś juniorem który równie dobrze mógłby skończyć bootcamp i potem wywalić całą produkcję. To chyba normalne że trzeba sprawdzać świeżaka w branży. Krytykujemy słusznie ale zadania dla midów i seniorów bo to jest patologia. A ty myślałeś za jak jesteś juniorem to też możesz tak kozaczyc. No nie, dlatego jesteś bezrobotny pół roku i będziesz kolejny rok dopóki się nie ogarniesz
@elozapiekanka: tak jesteś, 2 lata to jest poziom juniora. To bootcampowicze wmówili sobie że jak mają 0 doświadczenie komercyjnego to jest poziom juniora, ale nie jest. Jak wchodziłem do branży 6 lat temu to nikt bez doświadczenia nie nazywał się juniorem, tylko ludzie na stary robili 2-3 staże często bezpłatne i dopiero mając 6-9 miesięcy doświadczenie szukali stanowiska juniora i tak się nazywali. Juniorami były osoby mające do 3-4 lat doświadczenia.
@nad__czlowiek: 6 lat temu raczej było łatwiej z rynkiem it brak xD

Ponadto ci starzy seniorzy siedzą często na stołkach i juniorzy mają większą wiedzę bo się rozwijają

Ps dzisiaj też wiele ścieżek zaczyna się od bezpłatnego roku pracy

Wiesz desperackie łapanie się i robienie fikołków raczej odpycha ludzi
Idąc tą metodologia im mniej zawołam tym szybciej znajdę pracę a niska stawka raczej odpycha
@elozapiekanka:

Ponadto ci starzy seniorzy siedzą często na stołkach i juniorzy mają większą wiedzę bo się rozwijają


Prawda. Dlatego też juniorzy więcej zarabiają i o pracę jako senior jest o wiele ciężej. Oh wait ( ͡ ͜ʖ ͡)

Ciekawe te baity nawet ostatnio bo aż chce się odpisać czasem
@nad__czlowiek: Co do robienia zadań testowych to nie jestem specjalnie przekonany. Często takie zadanie, które teoretycznie jest na 2 godziny wymaga jednak znacznie więcej czasu. Jednak dalej wolę zadanie, niż np. live coding algorytmu. Wtedy znam sposób rozwiązania i zajmuje mi to 10 minut lub męczę się pół godziny i rozwiązanie jest co najwyżej takie sobie. O ile oczywiście opis jest na tyle rozbudowany, że da się jakoś wywnioskować czego użyć.