Wpis z mikrobloga

Gazeta: reklamuje książkę Grety bajtowo powtarzając w tytule najczęstsze zarzuty które kiedyś stawiano dziewczynie
@wojna: nabiera się na to, nie czyta dalej i twierdzi, że musi to być jej krytyka po tym jak wypowiedziała się o Izraelu
Wykopki: biorą to za dobrą monetę

Nie uważasz @wojna że wypadałoby przeprosić? Bo nie sądzę żebyś to robił z wyrafinowaniem.
@deeprest: to chyba ich problem ze daja bait zamiast rzetelnie przedstawic temat xDD

To na piszacym jest odpowiedzialnosc za to, aby zadbal o brak podwazalnosci jego tekstu

Jezyk polski nawet w neutralnej naturze podlega interpretacji, wiadomo, ze ja jako logik moge sie pomylic, ale jesli ktos jawnie mi pokaze, ze uzylem blednego slowa (bo interpretowalem je logicznie, albo nie uznaje oficjalnej definicji), a ktos bedzie sie poslugiwal jezykiem ogolnym i slownikowymi
@NewBlueSky Pod warunkiem, że sie tekst przeczyta, a nie sam nagłówek. To jakbyście rozmawiali o książce "Władca much" bez jej przeczytania i zastnawiali się po co książka o muchach?


@deeprest: nie, to ich problem abym przeczytal. Ja czytajac tytul widze "kolejna glupota dziennikarska, byc moze hipokrycja GW" i opluwam tych pseudodziennikarzy dalej.

Jestem logikiem, byc na pospolstwo dziala baitowanie. Na mnie dziala logika i jasny przekaz (jednomyslny, niepodlegajacy interpretacji).

Jak chce
Na mnie dziala logika i jasny przekaz (jednomyslny, niepodlegajacy interpretacji).


@NewBlueSky: Czyli jesteś po prostu autystą i nie odnajdziesz się w świecie, bo przerośnie Cię pojęcie sytuacji czy kontekstu, które narzucają interpretację. Logika nie jest nieomylną wykładnią, bo pewne rzeczy z pozoru logiczne, są niezgodne z normami społecznymi. Poza tym często to, co powszechnie jest nazywane logiką, jest zwykłym ciągiem przyczynowo-skutkowym, który mieści się w normach rozumowania danej osoby, ze względu
@XpedobearX: nadinterpretowujesz rzeczywistość. Radze sobie całkiem nieźle, bo widzę szersze spektrum rzeczywistości, nie mam ograniczeń zwykłych ludzi, znacznie szybciej myślę/wnioskuje/itd.

Zrozum tą sytuację. Jeśli chcę to mogę doszukiwać się co jest faktem. Ale w tej sytuacji uważam, że to im powinno zależeć na przekazaniu sprawy jak nabajrdziej obiektywnie, faktowo, logicznie. Ja widzę tytuł, na biedę umysłową zadziałał bait, kliknęli i kupili artykuł. Ja go wyśmiewam i to po stronie gazety jest