Wpis z mikrobloga

Wchodzę w artykuł o wyższej płacy minimalnej a tam oczywiście ubolewanie ekspertów że biedny pracodawca będzie musiał zarobić 2000 euro żeby wypłacić 1000 euro xDDDDDD KEK MAJĄTEK

Problemem jest to że ci rośnie czynsz wraz z płacą bo polaczkom nikt nie dowalił podatkiem kastralnym czy innym prawem od wynajmu żeby pohamowali konie i wynajmowali za tyle za ile rzeczywiście spółdzielnia wyceniła mieszkanie

no ale mamusia im jeszcze zupę pod nos podsuwa to dla nich priorytetem jest to że pracodawca musi zarobić, a nie to że ludziom w polsce na życie zostaje niewiele

#polska #gospodarka #ekonomia #pieniadze #zarobki #praca
  • 70
  • Odpowiedz
@czasnawybory666: ale wiesz, że podwyżki płacy minimalnej będzie powodować, że jdg i małe firmy będą padały (typu sklepy osiedlowe). Co za tym idzie ceny produktów będą szły do góry więc realnie mniej rzeczy będziesz mógł kupić za pensję, którą otrzymasz względem tego co zarabiałeś przed podwyżką płacy minimalnej. Dodatkowo gra na podwyżkę pensji minimalnej jest grą na zubożenie społeczeństwa i wycięcia klasy średniej/aspirującej
  • Odpowiedz
@czasnawybory666 ale wiesz, że w Polsce w wielu firmach, zwłaszcza małych płaci się minimalną tylko na papierze, a resztę pod stołem? Wzrost minimalnej powoduje, że oni dalej będą tyle samo zarabiać, a tylko składki wzrosną. W najgorszym wypadku będą zarabiać mniej jeśli właściciel firmy chce nadal ponosić takie same koszty.
  • Odpowiedz
  • 26
@czasnawybory666 Bo pracodawcą bierze za ciebie odpowiedzialność i zostaje Twoją Mamusią i Tatusiem i bierze Cie na utrzymanie po to żeby dobrze na tym zarobić. Jeśli nie będzie mu się to opłacało to Ty nie będziesz mieć pracy a z tego co widzę sam nie masz pomysły jak samemu na siebie zarobić bez pomocy pracodawcy lub dać komuś pracę.
  • Odpowiedz
@czasnawybory666: to mają koszty zusu że my finansujemy defacto wzrost płacy minimalnej i socjale, jak my wypierdo-limy z tego kraju czyli powiedzmy wyższa klasa średnia to zostanie tu Wenezuela. Bogaci podatków nie płacą, biedni też nie, my ten #!$%@?ół finansujemy.
  • Odpowiedz
Jak pragnę, wy macie coś z głową. Mieszkania w polsce są wycenianie na 500zł w 2023 wiem bo się pytałem u siebie i znajomych, a polaczki wynajmują je za 2500 i więcej, poza tym pensje na rękę są niższe niż w niemczech bo boją się przenieść ciężar podatkowy na bogatszych

mamy rynek na którym miliony osób nie stać na życie, ale i tak główną przyczyną jest to że polaczki chcą zarobić 500
  • Odpowiedz
@czasnawybory666: zresztą już zaczęło się kombinowanie - spółki komandytowe i tak dalej, jak mentzen mówił podatki tak u nas rosną, że przedsiębiorcy zaczynają optymalizować albo zamykają biznesy tak czy inaczej - kasy do budżetu coraz mniej. Teraz chcą desperacko zredukować wały na VATcie żeby mniej kasy uciekało i od przyszłego roku wchodzi u nas centralny system fakturowania dla przedsiębiorców. Generalnie robi się u nas bardzo źle, ale ludzie mają to w
  • Odpowiedz
@wmw987: Ty chyba dzieciaku nigdy nie mieszkałeś na swoim, w polsce u siebie mam duże dwupokojowe mieszkanie spółdzielcze i płacę za nie 1300zł +150za prąd i 100 za gaz [zamiennie co dwa miesiące]

polaczki ci takie duże mieszkanie wynajmą za 5000zł
  • Odpowiedz
@janciopan: bo jest pewien próg bólu ile jdg może znieść. Jestem na ryczałcie, a z roku na rok czuję jak mocno dokręcana jest śruba i sam zaczynam rozglądać się jak uniknąć takiego drenowania moich kieszeni. W tej walce wygrają korpo
  • Odpowiedz
@czasnawybory666: mieszkania w Polsce są warte tyle ile ludzie są gotowi zapłacić. Pamiętaj, że w Polsce kredyt jest jakieś 3-5 razy droższy niż u niemca. Do ceny mieszkań dochodzi x podatków i czynsz który z roku na rok leci w górę. W Warszawie za mieszkanie 50m płacisz 800-1300 zł czynszu samego
  • Odpowiedz
  • 23
@czasnawybory666 Ty nawet nie umiesz się odnieść do tego co napisałem a już zmieniasz temat i znowu wychodzi z ciebie Janusz co chce wszystko chce za darmo i nie umie wziąść za siebie odpowiedzialności i masz pretensje, że ludzie w Polsce pieniądze zarabiają.

Weź lepiej czytaj tych 'pismaków' i się naucz skąd pieniądze na chleb masz a potem się wypowiadaj.
  • Odpowiedz
@otualw: Jop korpo i spółki państwowe. Zresztą pamiętam lata 90 i początki 2000 - mnóstwo małych firm, biznesów, kiosków, sklepów. Teraz to zdechło. Foliarze mają rację - państwa chcą wykończyć małe i średnie firmy i to trend światowy.
  • Odpowiedz
@otualw: Zarobisz pieniądze płacisz podatek dochodowy i zus, póżniej pieniądze zainwestujesz płacisz podatek belki, później za zarobione pieniądze coś kupujesz płacisz VAT. Coś ich chyba poje-bało.
  • Odpowiedz
@otualw: to ty bronisz tego że ludzie będą padali od tego że ludzi stać na więcej xD dosłownie NIGDZIE to tak nie działa bo w każdym normalnym kraju na życie zostaje bardzo dużo, to wy jesteście patologią na skalę globalną, nawet w drogiej japonii jest taniej niż tu co sam ostatnio zbadałem, czynsze niższe, nawet pracując w sklepie stać cię na żarcie na mieście bo wszystko jest tak śmiesznie tanie xD
  • Odpowiedz
@czasnawybory666:

Problemem jest to że ci rośnie czynsz wraz z płacą bo polaczkom nikt nie dowalił podatkiem kastralnym czy innym prawem od wynajmu żeby pohamowali konie i wynajmowali za tyle za ile rzeczywiście spółdzielnia wyceniła mieszkanie


No i to magicznie sprawi, że przybędzie więcej mieszkań w dużych miastach?

Państwo musi przestać promować duże miasta a zacząć inwestować w mniejsze aby ludzie przestali masowo migrować do kilku największych miastach gdy pozostałe się
  • Odpowiedz