Wpis z mikrobloga

Wchodzę w artykuł o wyższej płacy minimalnej a tam oczywiście ubolewanie ekspertów że biedny pracodawca będzie musiał zarobić 2000 euro żeby wypłacić 1000 euro xDDDDDD KEK MAJĄTEK

Problemem jest to że ci rośnie czynsz wraz z płacą bo polaczkom nikt nie dowalił podatkiem kastralnym czy innym prawem od wynajmu żeby pohamowali konie i wynajmowali za tyle za ile rzeczywiście spółdzielnia wyceniła mieszkanie

no ale mamusia im jeszcze zupę pod nos podsuwa to dla nich priorytetem jest to że pracodawca musi zarobić, a nie to że ludziom w polsce na życie zostaje niewiele

#polska #gospodarka #ekonomia #pieniadze #zarobki #praca
  • 70
@czasnawybory666: Klasycznie wykopki z chłopskim rozumiem, za aktualnie szalejącą inflację obarczają winą podnoszenie płacy minimalnej. Gdzież by tam chciwość począwszy od korporacji skończywszy na rentierach, którzy jak pijawki ssą polską krwawicę. Winny jest Pan Janusz z Grażyną ledwo wiążący koniec z końcem - wiadomo leniwi, nie to co Pan Wykopowy Programista, pół dnia spędzający na waleniu konia do loli siedząc na 3 umowach.

#!$%@? po korek ceny energii przez sytuację geopolityczną
to mają koszty zusu że my finansujemy defacto wzrost płacy minimalnej i socjale, jak my wypierdo-limy z tego kraju czyli powiedzmy wyższa klasa średnia to zostanie tu Wenezuela. Bogaci podatków nie płacą, biedni też nie, my ten #!$%@?ół finansujemy.


@janciopan: Jednoosobowe działalności finansują wszystko!
Poczekaj, sprawdzę. Składka emerytalna to 916zł/msc, przy 2 mln zarejestrowanych działalności w Polsce daje to 22 mld rocznie. Wpływy na składkę emerytalną z umów o pracę to
@AgentGRU: Serio pytasz czemu nie wyjadę? już Ci odpowiadam:

Bo rozpocząłem życie i stworzyłem rodzine w państwie z konkretnymi regułami:
- język urzędowy to polski
- vat wynosi 22%
- płacę na zus, podatek dochodowy od zysków
- I wiele innych.

Dodatkowo jestem człowiekiem który naprawia, relacje z ludźmi, związki i przedmioty. nie zużywam wszystkiego do granic możliwości i nie wydupcam do kosza. Dbam o siebie i swoje otoczeni.

Jeśli w
@tak_bylo_potwierdzam: jesteś dowodem na to, że ludzie bez żadnej wiedzy powinni po prostu się nie wypowiadać, zamiast robić z siebie błazna. Pamiętaj, że edukację zawsze można zacząć na nowo

@Kernydz: zastanawiam się o ilu jeszcze rzeczach tak bardzo nie masz pojęcia, jak o temacie na który tu piszesz ?te swoje wysrywy XD

@NoblePhantasm Przeczytaj sobie jakieś podstawy ekonomii typie xD


Jedyni błaźni w tym wątku to ci, co sugerują że
Quzin - >@takbylopotwierdzam: jesteś dowodem na to, że ludzie bez żadnej wiedzy powin...

źródło: placa-minimalna-nobel-for-balcerowicz

Pobierz
@Quzin: jeżeli pracodawca płaci więcej pieniędzy za pracownika to zaczyna podnosi ceny swoich usług co za tym idzie ludzie za te same pieniądze mogą kupić mniej. Takie są fakty. Waloryzacją emerytur też nie podskakuje o wielkość o jaką wzrosła stawka minimalna. Co za tym idzie powiększa się zubożenie. Bezrobocie na terenach wiejskich wzrasta bądź wymusza migrację do większych ośrodków miejskich co skutkuje wymieraniem wsi. Dla jasności - nie jestem za całkowitym
@czasnawybory666

Jak pragnę, wy macie coś z głową. Mieszkania w polsce są wycenianie na 500zł w 2023 wiem bo się pytałem u siebie i znajomych, a polaczki wynajmują je za 2500 i więcej, poza tym pensje na rękę są niższe niż w niemczech bo boją się przenieść ciężar podatkowy na bogatszych


mamy rynek na którym miliony osób nie stać na życie, ale i tak główną przyczyną jest to że polaczki chcą zarobić
@Quzin
Czyli teraz już zmiana. Zamiast ceny nie wzrosły mamy wzrosły ale wzrosła pensja. Czy ja pisałem coś o błędnym kole? To wróć i przeczytaj.

Btw, między 2015 a 2019 moja pensja nie wzrosła a minimalna wzrosła o mniej niż 30%.