Wpis z mikrobloga

Co może być powodem tego, że od tygodnia, mimo trzymania michy i chodzenia na treningi, waga nie spada, a wręcz rośnie? Zrzuciłem z 18 kilo, waga stanęła i zaczęła iść w górę. Ważę 104 kilo i jem maksymalnie 2300 kcal dziennie.

Macie jakieś pomysły, bo troszkę mnie ta sytuacja demotywuje ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#mirkokoksy
#silownia
#dieta
  • 35
  • Odpowiedz
@onepnch: Zdaję sobie z tego sprawę, ale nadal jem poniżej

183 cm wzrostu
104 kilo
23 lata

2300 kcal to nadal deficyt dla mnie. Przecież nie pytałbym o takie rzeczy, nie sprawdzając podstawowych zagadnień
  • Odpowiedz
@TypicznyMaciek: jeżeli twierdzisz, że jesz wystarczająco mało to znaczy za mało się ruszasz. Albo jesz za dużo( ͡º ͜ʖ͡º)
Albo za dużo na słoneczku jesteś i podjadasz promienie słoneczne( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@TypicznyMaciek: bo waga nie idzie linearnie w dół, szczególnie jak ćwiczysz. Możesz mieć po prostu więcej wody w organizmie, która po jakimś czasie zejdzie.

Waż się codziennie i wyciągaj średnią tygodniową dla lepszego pomiaru. Tydzień to zbyt krótki czas, żeby coś zmieniać. Kalorii masz mało.
  • Odpowiedz
@TypicznyMaciek: Chwilowe zatrzymanie wagi w trakcie odchudzania jest czymś całkowicie normalnym. Po prostu rób dalej swoje, a za kilka dni waga będzie spadać. Ewentualnie możesz dać jakiś nowy bodziec dla organizmu, jak np. jednodniowa głodówka, albo jakiś ogromny wysiłek fizyczny.
  • Odpowiedz
@TypicznyMaciek ja pomimo jak mi się wydawało deficytu i chodzenia na cardio prawie codziennie, przez 2-3 tyg waga praktycznie stała w miejscu. Dopiero po obcięciu kolejnych kalorii, po miesiącu zobaczyłem spadek wagi a potem już poszlo z tygodnia na tydzień coraz mniej.
  • Odpowiedz
@TypicznyMaciek:

Zrzuciłem z 18 kilo


Rozumiem, że proces trochę już trwa. Ja bym spróbował przeliczyć jeszcze raz zapotrzebowanie, wejść na zero kaloryczne na jakiś czas i potem dalej ciąć
  • Odpowiedz
@Mavio:

Nie mam jakiejś konkretnej diety, po prostu staram się jeść dużo białka i poniżej zapotrzebowania, cnie. Piję tylko wodę, pepsi max i kawę z mlekiem (które oczywiście wliczam do zapotrzebowania).

Nie wliczam jedynie jakiś sosów do miesa, ale one mają 50 kcal w 100 gramach produktu, a używam 40-50 gramów.
  • Odpowiedz
@TypicznyMaciek: odchudzam się od 26 maja, zszedłem z 106 do 94 kg, obecnie moja waga najniższa to 93.9kg, ale dzisiejsza to 95.4 ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy przytyłem ? nie, po prostu wahanie. Jem 2300kcal dziennie przy tej masie, ale wypiję 2-5 litrów wody, pójdę na basen bądź nie, wezmę kreatynę albo zapomnę, i to wszędzie będzie wpływać na te wahania. Sosy potrafią mieć 500-700 kcal
  • Odpowiedz