Wpis z mikrobloga

Nie zmieniajcie pracy na IT, bo rynek zapchany, 200 CV na jedno miejsce, minimum 2-3 etapy rekrutacji a stawki spadają. Czyli robi się tak jak w każdej innej branży, tylko średnie zarobki znacznie większe :)
No mowie nie opłaca wam się zmieniać.
Jako wieloletni wypalony pracownik IT nie mam żadnego interesu w tym żeby zniechęcać młodą pełna wigoru konkurencję :)

#pracait #programista15k #pracbaza #korpo #korposwiat #java #naukaprogramowania
  • 9
Nie zmieniajcie pracy na IT, bo rynek zapchany, 200 CV na jedno miejsce, minimum 2-3 etapy rekrutacji a stawki spadają.


@Gtx1650Ti: juniorom spadają, midom rosną. Może i przesyt, ale ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia i chęci. Ciężko o dobrego (nawet juniora) programistę.
@GeDox: Nie wiem, czy sprawdzałeś ostatnio ogłoszenia. Midom już spada, bo rynek się zapycha, a pocovidowe serie zwolnień wypchały na rynek całą masę programistów, którzy godzą się pracować za mniej, bo alternatywą jest bezrobocie.

Oczywiście robota dalej jest, ale ogłoszeń jest zdecydowanie mniej, a często bywa, że to zwykły spam, gdzie nawet wprost w ogłoszeniu masz napisane, że zbierają cv na poczet dalszych rekrutacji.
Widzę sporo powtarzających się ofert, gdzie w
2-3 etapy rekrutacji to masz już na magazynie zwykłym.zeby dodawać oferty na Allegro to miałem 9 etapową rekrutacje z czego odpadłem na 7 etapie.


@DarkZizi: Co oni tam odwalają? Te 9 etapów, to chyba rozwleczone na kilka miesięcy rekrutacji.
Z tego co wiem, to allegro też wcale jakoś super nie płaci.
@lojawyk: Raz brałem udział w 5-etapowej rekrutacji i powiedziałem sobie że nigdy więcej - szkoda czasu.
(trwała 3 miesiące)

Obecnie od wielu lat już tylko 3-etapowe - po co więcej:
1. Czy jesteś zainteresowany i oczekiwania
2. Weryfikacja techniczna
3. Umowa i wyposażenie w sprzęt
(najkrótsza rekrutacja trwała 5 dni :)

Więcej nie trzeba.
@lojawyk: nie sprawdzałem ogłoszeń, ale widzę co się dzieje w kontraktorniach, kontakty z innymi też mam. Przyjmują niby mida, a wiedzy ma jak junior. A jak przyjmują juniora to wiedzy nie ma i nawet nie ma chęci się uczyć. Wszystko trzeba pokazać paluszkiem itp.