Wpis z mikrobloga

No nic. Wczoraj kierownik zabrał mnie do HR, który chciał rozwiązać umowę dyscyplinarnie rzucając ogólnikami, ale mieli w teczce też drugie rozwiązanie za porozumieniem stron. O ile moim zdaniem żadnych podstaw do zwolnienia nie było o tyle "grożenie", że taka dyscyplinarka zniszczy karierę, a porozumienie stron jest ok, to podpisałem z braku laku i teraz żałuję, bo prawdopodobnie mógłbym wygrać w sądzie z firmą ()

Wysyłanie CV w trakcie, ale boli troszkę. Jak ktoś szuka informatyka DevOps / SysOps w sumie Taki pół-Mid we Wrocław lub zdalnie / hybrydowo niech podsyła ...

#prawopracy #zalesie #pracait
  • 75
  • 19
@PijanyTataKonfederata: No w sumie junior xD Ale mniej zielony
@kimikini Wiem.
@justNone @krystiano_ps3 Tyle, że we wrześniu przenieśli mnie do innego działu, gdzie nie używałem technologii z poprzedniego (Kubernetes, Gitlab CI/CD, Helm), a nowe - Ansible, Terraform. Na początku szło to bardzo słabo, szczególnie, że dokumentacja była w #!$%@? ogólnikowa, ale z czasem coraz lepiej, a przynajmniej takie miałem wrażenie, bo sam już taski bez pomocy robiłem.

A w dyscyplinarce jakieś
  • 15
@justNone: Seniorzy w tej firmie mieli duuużo tasków i nie mieli czasu pomagać. Była druga grupa złożona z juniorów, która pomagała. Dlatego ogarnąłem te podstawy, bo przeczytałem całą dokumentację na Confluence, ale była ona w #!$%@? ogólnikowa i nic nie wyniosłem (w kontekście zadań, bo są też dobre strony wiki).

I żeby nie było, to nie jest tak, że nic się nie nauczyłem albo miałem problemy z najprostszymi rzeczami cały czas.