Wpis z mikrobloga

No nic. Wczoraj kierownik zabrał mnie do HR, który chciał rozwiązać umowę dyscyplinarnie rzucając ogólnikami, ale mieli w teczce też drugie rozwiązanie za porozumieniem stron. O ile moim zdaniem żadnych podstaw do zwolnienia nie było o tyle "grożenie", że taka dyscyplinarka zniszczy karierę, a porozumienie stron jest ok, to podpisałem z braku laku i teraz żałuję, bo prawdopodobnie mógłbym wygrać w sądzie z firmą ()

Wysyłanie CV w trakcie, ale boli troszkę. Jak ktoś szuka informatyka DevOps / SysOps w sumie Taki pół-Mid we Wrocław lub zdalnie / hybrydowo niech podsyła ...

#prawopracy #zalesie #pracait
  • 75
  • 0
@justNone: Ok dzięki, zobaczę stronę i powysyłam.
@zielony_goblin Wiem
@radio_dalmacija Spróbować mogę, ale teraz po ptokach, przynajmniej według internetu. https://krpwojcik.pl/czy-mozna-odwolac-sie-od-rozwiazania-umowy-o-prace-za-porozumieniem-stron/
@kayleigh1507 Nic na ten temat nie wiem.
@szmichal Teraz to wiem, ale jak HR ci mówi, że to lipa i daje lepsze rozwiązanie, to strach wyłącza logikę. A jeszcze miałem braki w zakresie praw.
@lukiboss Nie
@jmuhha Akurat DevOps, chociaż troszkę pisania skryptów itd. jest
  • 0
@Vender: NDA miałem, ale pytanie czy na nazwę firmy czy po prostu na technologie itd. Na razie rozmawiam z prawnikiem co mogę zrobić, chociaż jego zdaniem przegrana sytuacja.
@fervi: miałem podobną sytuację ponad rok temu, z tym że mi chcieli wcisnąć wypowiedzenie po stronie pracodawcy z gównopowodami w stylu "brak rozwoju na wykonywanym stanowisku" kiedy w przeciągu 5 lat pracy dla nich zrobiłem kilka kursów i 3 podyplomówki xD Na początku się #!$%@?łem i powiedziałem, że albo mi podadzą prawdziwe powody zwolnienia (nieskrywana niechęć do mnie jednej z kierowniczek wyższego szczebla i jej przydupasa, którego zgłosiłem do góry za