Wpis z mikrobloga

Rozwala mnie, że na nowych osiedlach w standardzie nie ma klimatyzacji. Ułamek kosztów mieszkania, można by wszystko pięknie w projekcie wyprowadzić na dach, ale nie. To jest LUKSUS i się nie montuje XD

A potem pierwsze 6 miesięcy od oddania inwestycji, na co drugim balkonie jednostka zewnętrzna, darcie kotów z administratorem, ryk wiatraków na całej ścianie.

#nieruchomosci #przemysleniazdupy #klimatyzacja
  • 67
Rozwala mnie, że na nowych osiedlach w standardzie nie ma klimatyzacji. Ułamek kosztów mieszkania, można by wszystko pięknie w projekcie wyprowadzić na dach, ale nie. To jest LUKSUS i się nie montuje XD


@mickpl: u mnie jest gotowe podejście dla klimatyzacji z mieszkania na dach dla mieszkań na ostatnim piętrze i miejsce gdzie tam potem postawić jednostkę. No ale to wyjątek a nie reguła.
@mickpl: podpowiedź: żyjesz w kraju gdzie temperatury +30 są dwa tygodnie w roku.


@thorgoth: ale wiesz, że klima jest jednocześnie pompą ciepła i może być używana do ogrzewania zamiast do chłodzenia?
Inna sprawa, że centralna klimatyzacja to zagrożenie legionellą, grzybem i innym nieciekawym dziadostwem. W biurowcach czy hotelach można akcje serwisowe koordynować tak, by uciążliwość dla najemców była jak najmniejsza - ale w budynku mieszkalnym to już tak trochę trudniej.
ale wiesz, że klima jest jednocześnie pompą ciepła i może być używana do ogrzewania zamiast do chłodzenia?


@enron: wiem ale jeśli piszesz o klasycznej, centralnej klimie to jest niewydajne energetycznie. Gorzej to już tylko farelką grzać.
@thorgoth: dlatego piszę dalej że centralna to słabe rozwiązanie dla bloku mieszkalnego. Chyba że mówimy o jednej dużej jednostce na kilka mieszkań - to już inna bajka
@mickpl: Widać, że u mamy mieszkasz i nie masz pojęcia o czym piszesz. Umieszczenie klimatyzacji w mieszkaniu bywa sporym wyzwaniem.
Musisz określić całkiem sporo rzeczy, które muszą być dostosowane do reszty projektu:
- liczba jednostek wewnętrznych
- sposób odprowadzenia skroplin
- miejsce umieszczenia jednostki
- sposób poprowadzenie instalacji

Nie chciałbym, żeby położenie klimatyzacji zgodnie z projektem developera narzucało mi jak mam sobie urządzić mieszkanie...
@thorgoth ta, dwa tygodnie, w Warszawie w tym roku było prawie 30 dni z temperaturą powyżej 30°, z czego wiele w okolicach 35°. Aż 84 dni miało temperaturę powyżej 25°.

Ja niestety nie mogę zamontować jednostki zewnętrznej, muszę używać klimatyzatora przenośnego, daje radę, ale jest to dużo bardziej kosztowne, kilkaset złotych wydałem w tym roku na prąd zużyty przez niego. Bez niego to prawie cały lato
Dokładnie. Obok nowy blok, oblepiony sztuczną cegłą, przez co niby prezentuje się nie najgorzej, ale już na co drugim balkonie ohydny biały klimatyzator, w rezultacie ogólny wygląd jak z trzeciego świata.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Rozwala mnie, że na nowych osiedlach w standardzie nie ma klimatyzacji. Ułamek kosztów mieszkania, można by wszystko pięknie w projekcie wyprowadzić na dach, ale nie. To jest LUKSUS i się nie montuje XD


@mickpl: Kojarzysz może czy w inwestycjach quasi premium jak Żoliborz PRzemysłowy sa takie instalacje ?
@mickpl: o Hui.pl ale akademia chłopskiego rozumu.
Ułamek kosztów mieszkania?
Czy ty w ogóle wiesz ile kosztują klimakonwektory, scentralizowana automatyka, jebitna kilkuset kilowatowa wytwornica wody lodowej czy tam VRF ?

Hotele wydają na takie instalacje po kilka milionów ale wielki mickpl powie wam że to UŁAMEK kosztów mieszkania XDD
Zobaczył w markecie 2kW Splita jakiejgos chińskiego Hisense za 3tys zł i tak powstał ten wysryw xD