Wpis z mikrobloga

Rozwala mnie, że na nowych osiedlach w standardzie nie ma klimatyzacji. Ułamek kosztów mieszkania, można by wszystko pięknie w projekcie wyprowadzić na dach, ale nie. To jest LUKSUS i się nie montuje XD

A potem pierwsze 6 miesięcy od oddania inwestycji, na co drugim balkonie jednostka zewnętrzna, darcie kotów z administratorem, ryk wiatraków na całej ścianie.

#nieruchomosci #przemysleniazdupy #klimatyzacja
  • 67
@mrbj: hmm szczerze to mieliśmy o tym całe dwa lata studiów, więc ciężko mi coś znaleźć na szybko. Rozwiązania to głównie dobra izolacja (działa dobrze latem na chłodzenie i zimą na dogrzanie), odpowiedni układ okien, układ pomieszczeń, dobra wentylacja (przeciągi to jest must have) no i oczywiście nadwieszenia osłaniające okna (czasem wystarczy nawet 20-30).
@thorgoth XD 2 tygodnie, chyba mieszkasz na Grenlandii, a o Dani to słyszałeś tylko z opowieści. Temp. za oknem nijak się ma do tej wewnątrz mieszkania. Duże okna w małych mieszkaniach potrafią nagrzać pomieszczenie do 30 stopni nawet jak za zewnątrz jest 20 pare. Ja w tym sezonie klimy używałem ponad 2 miechy…
@thorgoth: klima musi być i to najlepsza za kilkanaście klocków aby potem płakać że nie ma pieniędzy a inny dziennikarz strzeli artykułem 50% Polaków tyrających nadgodziny. Polacy to naród głupków którzy nie potrafią się poruszać w kapitalizmie. A tak bardzo go chcieli
@thorgoth: Ale tutaj akurat ma rację. Same rurki do klimy i odprowadznie skroplni mógłby zrobić w standardzie. Na nowych osiedlach na wielu balkonach stoi jednostka zewnętrzna (też mam), ale z odprowadzaniem skroplin jest problem.
to brzmi zapraszam na zaplecze dowolnego marketu.


@mickpl: Ty serio jesteś jakiś odklejony xD Wiesz jakiej mocy są agregaty lodówek sklepowych oraz jakiej mocy potrzeba na schłodzenie tak wielkiej powierzchni? W przypadku salonu 20m2 daje się co najmniej te 2.5kW, a ten o markecie #!$%@? XD

To tak, 10k na mieszkanie to jest UŁAMEK CENY MIESZKANIA :D


@Vein: Za 10k per mieszkanie można wiele innych rzeczy zrobić w dobry sposób