Wpis z mikrobloga

@rales: raczej chodzi o to, że kobieta rodzi i to ona zawsze zostaje na macierzyńskim i najczęściej ona siedzi z dziećmi cały rodzicielski i to ona zna najlepiej dziecko, ma z nim największą więź itp. Ojcowie nawet jak aktywnie zajmują się dziećmi to będąc aktywni zawodowo tego czasu zostaje mało więc nie ma co tu porównywać. W późniejszym wieku ta różnica w więzi się może zatrzeć ale na początku nie ma
@elena-mary: no jest i takie gadanie możesz sobie włożyć w d. Moja byla 11 lat najpierw chciala usunąć dzieciaka pozniej się go wstydziła. Ja siedizqlem z coreczka bawiłem, wychowywałem pielęgnowałem czytałem bajki myłem przewijałem dawałem leki a ona chodziła pp kancelariach gdzie udawała ze nie ma d,iecka xD. Teraz corka w wieku 11 lat mowi ze odlicza czas do 8klasy kiedy wyprowadzi się od matki i przenie do mnie. Nie ma
@rales z doświadczenia napisze tyle, że matka najbardziej kocha dziecko wtedy, kiedy jest walka o alimenty i władze rodzicielską. Dzieci wtedy co weekend mają wycieczki z matką i dziadkami. Dzieci wtedy potrzebują opieki psychologów, ćwiczenia z psychoterapeutami a to może zapewnić im tylko bezrobotna matka. Kiedy sprawy sie kończą na korzyść matki to wszystko wraca do normy. Czyli dzieci znów zdrowe i można dalej sie utrzymywać z zasiłków i alimentów.
@elena-mary: Są różni rodzice. Ja nie rozumiem myślenia, ze jak ojciec pracuje a matka siedzi w domu to jemu nie zależy. To co ma zrobić ojciec? Rzucić prace? Spoko, znajdź kobietę która powie "ja po urodzeniu dziecka pójdę do roboty i zarobię na dom, a ty sobie spokojnie siedź z dzieckiem w domu". Myślę, ze są faceci, którym by taki układ pasował. Bo czemu nie? Tylko żadnej kobiecie nie pasuje. Facet
@localoca: no nie wiem, czy tylu facetów byłoby chętnych na prowadzenie domu i opiekę nad dzieckiem. Ile znasz par, gdzie facet w pierwszych miesiącach po narodzinach dziecka został w domu a kobieta wróciła do pracy zawodowej? Urlop macierzyński a potem rodzicielski jest płatny więc argument o wyższych zarobkach mężczyzny odpada, w szczególności przy tym pierwszym, płatnym 100%. Jakoś panowie się nie pchają, żeby skorzystać z tego przywileju, mimo, ze w obecnym