Wpis z mikrobloga

@DonRzoncy

@srogie_ciasteczko:

>Tak, patologia rodzi więcej dzieci, jak jest im ciężko, bo nie je wykorzystywać jako niewolników, a poza tym antykoncepcja kosztuje.


To może niech te pieniądze idą na kondony i edukację ekonomiczną (lub w ogóle) a nie żarcie?


>Im więcej pieniędzy masz, tym mniejsza szansa, że wpadniesz na głupi pomysł rozmnażania się.


Mówisz z autopsji, obserwacji, czy na podstawie jakichś danych? Bo to też mi się nie spina.


Tak, na
  • Odpowiedz
@srogie_ciasteczko:

Tak, na podstawie wszystkich statystyk dzietności z krajów rozwiniętych vs kraje biedne, a nawet w samych niższych krajach ludzie biedni vs bogaci.


Nie chce mi się szukać więc uwierzę na słowo. Jeśli tak jest- to odpowiedz sobie na pytanie ile jeszcze lat będziemy pompować pieniądze w Afrykę zanim coś się tam zmieni? Nie zmieni się jak do tej pory, więc ta linia argumentacji nawet jeśli prawdziwa- nie ma sensu.

Wy
  • Odpowiedz
@juzwos: wymyślenie śladu węglowego i wbicie ludziom do głów, że coś takiego faktycznie istnieje i jest generowane przez nich samych było, jak się dziś okazuje, najlepszą kampanią marketingową w historii BP.
  • Odpowiedz
Czyli fundujemy żarcie w Afryce. Dzięki temu będzie ich mogło do Europy przyjechać jeszcze więcej za jakiś czas. Genialne. Omamić ludzi tak żeby sami wpłacali środki na własną zgubę. I się z tego cieszyli że pomagają.


@DonRzoncy: Imho wg ich logiki to jak się ich wykarmi tam, to przestaną się pchać do Europy.

Co ma do tego ślad węglowy? Ktoś wie?


@DonRzoncy: Niestety, ale wszelka ekologia stała się dzisiaj tematem
  • Odpowiedz
@juzwos: jak wrzucasz takie rzeczy, to podawaj od razu co to za sieć. Oni się nie wstydzą swojej praktyki, to czemu tego nie nagłośnisz razem z nazwą?
  • Odpowiedz
@stanleymorison:

Ja to wszystko rozumiem, tylko nadal nie widzę logiki. Płacę za mój "ślad węglowy" sponsorując Afrykę? Dlaczego obowiązek płacenia za zanieczyszczenie planety jest zrzucany na konsumentów zamiast zająć się problemem u źródła? Dlaczego zamiast promować produkty o mniejszym "śladzie węglowym" poprzez obniżanie ich cen- to się podwyższa produktom które ten ślad mają większy?

Po tych wszystkich pytaniach wątpię w ogóle w zasadność tego "śladu węglowego" i jego realność. Jak zawsze
  • Odpowiedz
@juzwos: w liniach lotniczych już od dawna, a poza tym istnieją firmy, które tym się zajmują, gdzie inne duże korporacje będą im płacić, a one za to pozbywają się CO2 z atmosfery w realny sposób. Czy ma to sens, to nie wiem, ale tak robi się już teraz pieniądze i można tym się zainteresować. @Catmmando
  • Odpowiedz
@Catmmando: no to jest ciekawe, bo nie mam pojęcia czy to jest scam czy nie, ale takie firmy istnieją już od wielu lat i potężne siano wrzuca się na ich istnienie. Ludzie robią biznesy w tematach które wydają się głupie, ale po prostu jest taki trend.
  • Odpowiedz
jak ktoś może ugotować zupę zużywając mniejszą ilość drewna


@Morf: drewno jest najbardziej ekologicznym paliwem stałym, bo wpływ z jego palenia na ilość dwutlenku węgla jest równy zero XD
Jak nie zetniesz drewna i ono zgnije to wygeneruje tyle samo CO2, co przy jego spaleniu. Dwutlenek węgla nie bierze się znikąd. On powstaje na skutek spalenia całkowitego materii organicznej, która z definicji jest zbudowana z atomów węgla. Wbrew temu co się
  • Odpowiedz
drewno jest najbardziej ekologicznym paliwem stałym, bo wpływ z jego palenia na ilość dwutlenku węgla jest równy zero XD


@KaiserBrotchen: i rozumiem, że wykarczowanie lasów do zera to rozumiem bardzo proekologiczne działanie? No właśnie niezbyt.

Wbrew temu co się uczyłeś w szkole, drzewa nie produkują tlenu


@KaiserBrotchen: XDDDD widzę na wykopie panuje jakieś nowe wydanie chemii i biologii. Poczytaj sobie https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotosynteza

>Że jak? Ludzie się rozmnażają lepiej gdy NIE mają
  • Odpowiedz
XDDDD widzę na wykopie panuje jakieś nowe wydanie chemii i biologii. Poczytaj sobie


@Morf: zrozum jeszcze jak działa fotosynteza, bo to jest trochę bardziej skomplikowany proces niż "drzewa robią tlen z niczego"
  • Odpowiedz
@juzwos: to jeszcze #!$%@?, ja mam znajomych z wyższym wykształceniem technicznym, co popierają nowe podatki od samochodów. (bo sami mają służbowe do użytku również prywatnego)
  • Odpowiedz
Po tych wszystkich pytaniach wątpię w ogóle w zasadność tego "śladu węglowego" i jego realność. Jak zawsze chodzi tylko o hajs.


@DonRzoncy: słusznie wątpisz bo nie ma czegoś takiego jak "ślad węglowy". Pojęcie to zostało wymyślone 20 lat temu w ramach kampanii marketingowej BP by odwrócić uwagę od realnego problemu jaką jest zanieczyszczanie środowiska przez koncerny paliwowe.

Poniżej owa reklama z aktorami recytującymi swoje role i sugerująca, że to przypadkowi przechodnie.
Krupier - >Po tych wszystkich pytaniach wątpię w ogóle w zasadność tego "śladu węglow...
  • Odpowiedz