Wpis z mikrobloga

A mnie z kolei zastanawia dlaczego #pracait w większości są w tzw. core business hours 8-16 czy tam 9-17. Nawet z flextime przedziały logowania to jakoś 7-10.

Przecież to nie dymanie we fabryce od bladego świtu do zmierzchu przy linii xd dupogodziny w dzisiejszych czasach i tak są dla pozoru, bo co za różnica czy klepnę taska o 10 rano czy o 10 wieczorem jak KPI na niego mam np. 48h xd

Boli mnie dupa, że mało jest ofert z US hours np. 15-23. Pracowałem tak kiedyś i robota była zajebista, można było się wyspać, w spokoju zrobić zakupy bez kolejek i pozałatwiać na mieście wszystko co potrzeba, z urzędami włącznie. A po robocie #wykopjointclub i jakaś klanówa w Warzone do 4 rano. W środku tygodnia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#korpo #korposwiat #praca #pracbaza #takaprawda
JanRouterTrzeci - A mnie z kolei zastanawia dlaczego #pracait w większości są w tzw. ...

źródło: obraz_2023-10-24_172143106

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@JanRouterTrzeci: pracownik w korpo jest niewolnikiem copy-paste. nie ma miejsca na indywidualizm. Miałbyś za dużo czasu wolnego, a korpo nie może sobie na to pozwolić żeby ludzie mięli czas na realizację pasji poza pracą. Masz wracać z pracy o 18 zmęczony zebyś nie miał sił na nic poza pracą, na rozwój swojego biznesu. Gdyby ludzie mieli czas wolny dużó trudniej byłoby nimi sterować. 8h pracy dziennie to są tortury. Dzieci w
  • Odpowiedz
@JanRouterTrzeci: bo od szkoły zasoby ludzkie w publicznej edukacji są tresowane do takiej pracy w kieracie, na magazynie czy linii produkcyjnej w szkole musisz nawet do toalety i po papu chodzić w wyznaczonych godzinach więc się ciesz że miłosierne korpo aż tyle Ci daje. Kontrolowanie w ten sposób etatowców ma na celu wyraźne wyznaczenie kto w tej relacji wyznacza zasady, a kto ma się zasad słuchać i ma zkomformizować swoje życie
  • Odpowiedz
@Jaslanin:

Kontrolowanie w ten sposób etatowców ma na celu wyraźne wyznaczenie kto w tej relacji wyznacza zasady, a kto ma się zasad słuchać i ma zkomformizować swoje życie dla celów korporacji poprzez zmianę własnych standardów,

a według ciebie managerzy w korpo są świadomi działania tego systemu? Mają szkolenia jak tresować pracowników na niewolników?
  • Odpowiedz
@p0melo: większość tak jak kapo w Aushwitz tylko wykonują rozkazy bo krytyczne myślenie poza to wymagane do pracy zostało stłumione, ale tak niektórzy wiedzą, im wyżej w korpo tym większe prawdopodobieństwo bo wiadomo żeby wygrać grę to trzeba znać zasady, zwłaszcza te dotyczące kropo polityki, bo rozumieją że żeby dorobić się czegoś na drabinie w korpo to od korpo polityki ucieczki nie ma, zgodnie z teorią gier gdzie jest dwóch graczy,
  • Odpowiedz
@JanRouterTrzeci żadna poważna firma IT nie ma logowania godzin pracy. Jeśli musisz rozliczać się z tego w jakim czasie pracujesz to jest to red-flag, że firma ma problemy z zarządzaniem i managerowie nie potrafią rozliczać efektów pracy.
  • Odpowiedz
@NieRozumiemIronii: no wiadomo że dupogodziny są umowne przecież napisałem

ale jakby mnie nie było formalnie online na slacku czy innym teamsie w core business hours to ktoś by się spruł

W ogóle jak nasrane teorii spiskowych jakiegoś kontrolowania gojów MK ultra xD nie mam pojęcia gdzie wy #!$%@? pracujecie ale cieszę się, że w życiu na samych normalnych pracodawców trafiam xD 8h i koniec co za różnica czy dniówka czy popo?
  • Odpowiedz
ale jakby mnie nie było formalnie online na slacku czy innym teamsie w core business hours to ktoś by się spruł


@JanRouterTrzeci: ale kto :-)? Ludzie mają różne spotkania, wrzucają sobie "focus time", mają prywatne sprawy do załatwienia, można próbować do kogoś uderzać na czacie, ale czy się uda to śliska sprawa. Mi dzisiaj przełożony odpisał po 4h, laska z innego kraju w ogóle nie odpisała mimo zielonego ptaszka na czacie.
  • Odpowiedz
Dzieci w szkole spędzają max. 6h.


@p0melo: Chyba w cywilizowanym kraju zachodniej Europy a nie u nas xD Ewentualnie masz na myśli szkołę podstawową. Uczniów szkół średnich nie ma w domu nawet dłużej niż 9h jakby brać w rozważania tych co dojeżdżają z wiosek.
  • Odpowiedz