Wpis z mikrobloga

Ale jaja mirasy. Wchodzę sobie do wagoniku intercity, 1sza klasa, mój przedział jako jedyny w całym wagonie pusty, ustawiam sobie klimę i siadam jak panisko. Po pewnej chwili widzę że po korytarzu łażą dwie stare baby i dosłownie przystawiają mordy do szyb jak glonojady. Gdy doszły do mojego przedziału to jedna krzyknęła do drugiej
"Ho tutej Beatka, tutej jest miejsce!". Myśle sobie "no to się nacieszyłem tym pustym przedziałem". Nagle, jak nie jebły drzwiami, wtarabaniają do przedziału się z wielkimi siatami. No nic, mają prawo. Przynajmniej traktowały mnie jak powietrze i nie kazały sobie pomagać ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tak sobie jedziemy, oczywiście odrazu zaczęły trajkotać o wyborach, że aż przez słuchawki słyszałem jak coś #!$%@?ą o "niemieckim złodziejstwie" i "rozkradaniu narodu" xD
Nagle wchodzi kontrola biletów, pokazałem swój, przeszedł, nadchodzi pora na starsze poczciwinki. Oczywiście się okazało że bilet miały na klasę drugą jakieś 3 wagony dalej na miejsca siedzące bez przedziałów. XD Po cichu prukłem w środku, no ale nic- wiele razy widziałem jak konduktorzy po prostu zalewali takich "miejscówkowych gapowiczów" i tego też spodziewałem się tutaj.
Nagle konduktor twardo do bab: "proszę opuścic ten przedział, to jest 1sza klasa, to nie są pań miejsca".
Oczywiście nagle w przedziale rozległy się wrzaski że "jak to?! Starsze jesteśmy, schorowane, a nas pan wygania?! Tu i tak nikt nie siedzi, hurr durr jak pan śmie". Konduktor nie odpuszczał: "jeśli nie opuszczą panie tego przedziału to na następnej stacji pomoże wam straż ochrony kolei". O #!$%@?, ale ten przekoleś mi wtedy zaimponował. Stare baby dosłownie zaczęły #!$%@?ć że nikt już nie ma dla nich szacunku, że "to tak teraz nowe rządy mają wyglądać" XD i "patrz Beatka jaka bezczelność". No i tak sobie jadę tym pociągiem, a głupie baby już ponad godzinę stoją na korytarzu i #!$%@?ą o tym jak im źle, zamiast ruszyć tyłki na swoje wykupione siedzenia w innym wagonie. To nawet śmieszne, bo skoro im tak zależało na przedziałach to bilet 1klasy na tej trasie jest tylko ok 10zł droższy xD Przy ich emeryckiej uldze to już w ogóle pewnie coś ok 3-4 zł. XD Zdjęcie relatywne- druga baba stoi za tą pierwszą, widać tylko ręke na oknie xD
#pkp #heheszki #gownowpis #bekazpisu
Plp_ - Ale jaja mirasy. Wchodzę sobie do wagoniku intercity, 1sza klasa, mój przedzia...

źródło: IMG_20231023

Pobierz
  • 62
@Plp_: ja jechałem rok temu i do przedziału wszedł taki typowy Seba, rozsiadł się jak pan i siedzi. Ja trochę zdziwiony że taki typek pierwszą klasą no ale wygląd może mylić. Wchodzi konduktor i oczywiście gość bez biletu, więc musiał zapłacić extra i bilet wyszedł go sporo drożej, oczywiście pełne zdziwienie i głupie gatki ale w końcu z bólem dupy zapłacił
mój przedział jako jedyny w całym wagonie pusty

@Plp_: Dlatego nie siada się nigdy w pustym przedziale. To ty sobie wybieraj towarzystwo w którym będziesz siedział a nie na odwrót.
Zawsze dosiadam się do przedziału gdzie jadą jakieś poczciwiny z nosami w laptopach.