Wpis z mikrobloga

Byłem przed chwilą świadkiem potrącenia rowerzysty na pasach, rowerzysta miał swój pas przejazdu przez przejście. Sytuacja wyglądała tak... grupka aut czeka do skrętu, ja nadjeżdżam, kierowca pierwszego samochodu mnie widzi i przepuszcza. W tym momencie kierowca za nim TRĄBI. Odwracam głowę i patrzę się kto jest taki niecierpliwy, jadę dalej. I sekunde później słysze krach - rowerzysta zostaje potrącony przez kolejny samochód ten trąbiący. Nienawidzę czegoś takiego, że zniecierpliwiony kierowca trąbi na innych uzytkowników ruchu, którzy rozważnie i poprawnie prowadzą pojazd. No i macie...
Zatrzymałem sie i biegnę do tego trąbiącego, chwytam za klamkę, otwieram drzwi. A tam spanikowana kobieta. Wtedy wysiada jakiś jej facio i mówi do mnie "ty najlepiej odejdź!". Ona odjechała a on został z potrąconym, leżącym na asfalcie rowerzystą, facet skulony, wstaje z trudem. Cholera wie jakie ma obrażenia. Nie wiem co dalej sie stało bo jechałem do pracy. Ale wróciłem w to miejsce 15 minut później (już będąc wolny) i nikogo nie zastałem.

Na wypadek jakby zachodziło jakieś mateczenie, nieprzekazanie danych kontaktowych osobie poszkodowanej albo zmienianie wersji wydarzeń na temat tego "kto prowadził" to jestem świadkiem zdarzenia.
Miejsce zdarzenia: https://www.google.com/maps/place/50%C2%B002'07.0%22N+19%C2%B056'22.1%22E/@50.0355043,19.9395143,113m/data=!3m1!1e3!4m4!3m3!8m2!3d50.0352679!4d19.9394758?entry=ttu

#krakow #naukajazdy #rowery #rower
Bunch - Byłem przed chwilą świadkiem potrącenia rowerzysty na pasach, rowerzysta miał...

źródło: 368077782_671201541788378_4010276335810733774_n

Pobierz
  • 26
Nie wiem co dalej sie stało bo jechałem do pracy.


@Bunch: ładnie Cię wytrenowali xD Choćby się waliło i paliło to "hurr durr do roboty się spóźnie". To tak trudno było zadzwonić, powiedzieć przełożonemu o wypadku i poinformować o spóźnieniu, zadzwonić na policję, poczekać na przyjazd, złożyć zeznania, podać dane jako świadek. Tam ucierpiał człowiek, no ale do roboty jechałeś, pewnie jesteś chirurgiem i chodziło o pilną operacje ( ͡°
  • 0
Na wykopie widzę standard... Jakie nieudzielenie pomocy? Czytania ze zrozumieniem uczy się w klasie podstawowej jak pamiętam. Jak widać nadal ogromna ilość wykopków ma z tym problem.
  • 0
Oczywiście mogło zdarzyć się też tak, że trąbił samochód stojący jeszcze wcześniej. Choć wątpię.
@Bunch: Ze dwa lata temu też byłem świadkiem potrącenia rowerzysty, albo bardziej wymuszenia pierwszeństwa, bo rowerzysta wjechał w bok auta. Było to na tym samym skrzyżowaniu i też szedłem do biura :D Tylko w moim przypadku jak dziadek kierujący autem zaczął uciekać, to rowerzysta pozbierał się z asfaltu i sam zaczął go gonić.