Wpis z mikrobloga

#youtube #adblock #youtubepremium
ale jesteście świadomi, że to właśnie przez blokowanie reklam sobie taki los zgotowaliście? przecież ten serwis to są miliardowe koszty, które trzeba pokryć z taką nawiązką, żeby właściciele zarobili na tyle by nie przenieść kapitału gdzieś indziej.
Można sobie dorobić do tego każdą ideologię, ale to właśnie przez was tak się dzieje, tak jak w każdej innej nowości - np drony - powstają drony, nie ma jeszcze właściwie żadnych praw ich dotyczących, to użytkownicy będą robić tak dużo #!$%@? akcji, aż się dronów zakaże lub obwarowuje drakońskimi przepisami, podobnie z hulajnogami elektrycznymi czy innymi fajnymi wynalazkami.
W youtube tak samo, przecież gdyby ludzie nie korzystali z adblocków na taką skalę, to wystarczyłyby reklamy jak kiedyś, jedna pomijalna na początku filmu, ale nie, przecież wielkie umysły nie pozwolą sobie na to i będą cwańsi od systemu, chytruski, no to potem wprowadzili reklamy niepomijalne (tak, żeby reszta bez adblocka zarobiła na tych, którzy adblocków używają) i teraz w końcu się za was wzięli porządnie - bo jesteście zwykłe pasożyty.
I mówienie, że jesteście antykapitalistyczni, czy, że kontent i tak #!$%@? czy cokolwiek innego tego nie zmieni - winni jesteście wy sami.
  • 37
@jasha:

ale jesteście świadomi, że to właśnie przez blokowanie reklam sobie taki los zgotowaliście?


Mordo, jak ktoś Ci wrzuca 30 sekundową reklamę na początek, 30 sekundową reklamę po każdym dowolnym przewinięciu a filmik trwa 20 sekund - no to sorry #!$%@? ale innego wyjścia nie ma... xD
(nie, niech się #!$%@?ą na ryj z tym swoim prejmjum)

I żeby nie było - przez bardzo długi czas nie miałem adblocków. Oglądałem yt
@EissIckedouw kogo?
@aarahon @kajak98 dzięki ludziom, którzy przed wami mieli adblocka wprowadzali rozwiązania, które poprawią rentowność, tak jak teraz
@WpiszKogosLogin tak sobie dobrze radzą, że albo padają po pół roku, albo piracą kontent z youtube

Wiem, że youtube ma swoje za uszami, ale dotyczy to głównie cenzury i filtrowania treści. Ale jestem świadomy, że nikt za darmo nic nie będzie tworzył, ludzie którzy robią kontent często robią to na pełen etat i
  • 14
@jasha winny jesteś właśnie ty, bo to jest błedne koło
Youtube wprowadza reklamy -> użytkownicy są zirytowani i instalują adbloka
Youtube wprowadza coraz więcej reklam -> jeszcze większa ilość ludzi staje się zirytowana i instaluje adbloka i tak dalej, aż ilość reklam osiąga poziom krytyczny i adbloka używa już każdy poza 7 letnimi dziećmi i resztą cyfrowych analfabetów.

10 lat temu reklamy były nieinwazyjne, potem youtube stał się chytry i zaczął dawać
@jasha YT premium, to rodzinę, to jakieś 8zl na łebka. Nie mam wykupionego żadnego strimingu, a na YT oglądam sporo więc dla mnie dobry deal. W sumie traktuje to jak netflixa xd
@Naproksen no niektórzy twierdzą, że jest mnóstwo alternatyw

@o__p rozumowanie masz niezłe, ale wnioski błędne, YT początkowo miał właśnie bardzo przyjazne pomijalne reklamy, ale przez chytrosc użytkowników, którzy nawet tego nie mogli znieść zaczął stosować coraz bardziej agresywne metody reklamy, które uderzaly głównie w ludzi bez adblocka. Dał też płatną możliwość korzystania całkowicie bez reklam.

Internet znam jeszcze z czasów melodyjki łączącego się modemu, także wiem o czym mówiszbz reklamami z krzyzykiem,
@o__p: Tak samo bylo z wykopem, spoko reklamki gdzies na boku. Ale zlecili jakas konsultacje specom od markietingu i wyszlo że mozna tam wepchnac tyle reklam że doświadczenie użytkownika będzie porównywalne z internetem z lat dziewięćdziesiątych. Ciekawe jak im to wyszło finansowo, bo moim zdaniem wszyscy tutaj chyba używają adblockow.
@o__p: no to już pytanie co oglądasz na yt, tak czy siak, nikt nie będzie po Tobie płakać, tak samo jak po innych "odchodzących" bo realnie taki użytkowników generuje wyłącznie koszt przesyłu danych, a nie generuje żadnego zysku, także win win dla wszystkich, więcej kasy dla twórców -> większa zachęta do tworzenia lepszego kontentu -> no i dla Ciebie bo masz satysfakcję, że nie dorabiasz chytrych kapitalistów. Brawo i oby takich
@justkilling: przychody to 29 miliardów dolarów
@borostwor no jak Cię nie stać na premium to oglądaj reklamy i tyle, w TV od zawsze są reklamy, nieraz po 10 minut w środku dłuższego filmu, bez opcji ich usunięcia, czy dopłacenia do ich braku
Ja to rozumiem jaki jest model biznesowy Alphabet/Google, i się nie dziwię tym zmianom teraz, widocznie blockery stały się popularne na tyle, że zaczęły istotnie wpływać na zyski.

Natomiast na moim urządzeniu, za które zapłaciłem, ja podejmuję decyzję, co jest wyświetlane. Przynajmniej na tyle, na ile jest to możliwe. I tyle. Więc blokuje reklamy i używam oprogramowania FOSS (Linux, Firefox), które mi daje większą swobodę.

BTW czasem patrzę na serwowowane reklamy różnych