Wpis z mikrobloga

#youtube #adblock #youtubepremium
ale jesteście świadomi, że to właśnie przez blokowanie reklam sobie taki los zgotowaliście? przecież ten serwis to są miliardowe koszty, które trzeba pokryć z taką nawiązką, żeby właściciele zarobili na tyle by nie przenieść kapitału gdzieś indziej.
Można sobie dorobić do tego każdą ideologię, ale to właśnie przez was tak się dzieje, tak jak w każdej innej nowości - np drony - powstają drony, nie ma jeszcze właściwie żadnych praw ich dotyczących, to użytkownicy będą robić tak dużo #!$%@? akcji, aż się dronów zakaże lub obwarowuje drakońskimi przepisami, podobnie z hulajnogami elektrycznymi czy innymi fajnymi wynalazkami.
W youtube tak samo, przecież gdyby ludzie nie korzystali z adblocków na taką skalę, to wystarczyłyby reklamy jak kiedyś, jedna pomijalna na początku filmu, ale nie, przecież wielkie umysły nie pozwolą sobie na to i będą cwańsi od systemu, chytruski, no to potem wprowadzili reklamy niepomijalne (tak, żeby reszta bez adblocka zarobiła na tych, którzy adblocków używają) i teraz w końcu się za was wzięli porządnie - bo jesteście zwykłe pasożyty.
I mówienie, że jesteście antykapitalistyczni, czy, że kontent i tak #!$%@? czy cokolwiek innego tego nie zmieni - winni jesteście wy sami.
  • 37
@jasha ja to pamiętam, jak swego czasu oglądałem yt przez ps4 podłączone do tv, to po niektórych filmikach godzinne reklamy wywalało.

Albo jak się nudzę w robocie, i oglądam coś, to nie raz reklamy po 3 minuty reklamujące jakiś scam z bitcoinami.

W dupie ich mam, i w nienawiści do reklam zostałem wychowany.
@Pangia no spoko ale nadal jest produktem prywatnej firmy i sobie nim rozporzadzaja jak chcą ¯_(ツ)

Zrozumiem wieszanie psów na producentach żywności, paliw czy innych krytycznych dóbr i uslug jeśli będą manipulować dostepem/cenami. Ale YouTub, Facebook czy twitter? No Bez jaj, to wina ludzi że dali się uzależnić od tych produktów.

Ja palę papierosy. I od lat sobie mówię, że jak cena wzrośnie powyżej X to rzucę. I nie rzuciłem nadal
przez blokowanie reklam sobie taki los zgotowaliście?


@jasha: To znaczy jaki? Bo ja nadal żadnych reklam ani w chrome ani na telefonie ani na TV nie widzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Leniek Ty to pewnie taki oszczędny, że jak idziesz do biedry to dwie kajzerki zjadasz w trakcie zakupów i nie płacisz korporacji nie? XD
@jasha #!$%@?. I tacy ludzie mają - a szkoda słów, bo na prawdę.
Chlip, chlip, biedy YouTube.. :( Chlip rozkradany przez Adblock' erów, kradzieji... Google nie zarobi na utrzymanie tego chlip serwisu przez Was polaczki cebulaczki i upadnie i nie będzie chlip gdzie oglądać Pato gal i śmiesznych filmików chlip... :(
@poczucie_przemijajacej_srody #!$%@?. I tacy ludzie mają - a szkoda słów, bo na prawdę.
Chlip, chlip, biedy cebukaczek.. :( Chlip rozkradany przez youtuber' erów, kradzieji... Cebulak nie zarobi na ogladanie tego chlip serwisu bez reklam i nie będzie mial chlip gdzie oglądać Pato gal i śmiesznych filmików chlip... :(