Wpis z mikrobloga

@justNone: jako właściciel i udziałowiec firm ja to widzę tak, zasób ludzki o niskim IQ/umiejętnościach/doświadczeniu nie wyrabia normy w ciągu normalnie płaconych godzin, żeby się wyrobić musi zostawać dłużej w pracy, ok ciężko pracuje i żeby utrzymać robotę #!$%@?, ale jakby coś wypadło to nie może wziąć więcej roboty bo już podstawowa praca go wykańcza. Żadne KPI które mam nie wykazują za bardzo że jakoś szczególnie się wykazuje. Osobiście wolę takiego
@mk321: ehh słuchaj to nie są moje widzi mi się, dopiero od pół roku tak jest, że to mile widziane jak bede po pracy robił dalej w domu. Od. Kiedy "musiałem" tak robić to próbuje stamtąd uciec ale rynek pracy weryfikuje
@justNone: no jeżeli wszyscy tak robią to się nie wyróżniasz musisz robić więcej niż inni, pracuj w sobotę i niedziele, zacznij organizować nocne hackatony, spike'y. Pracuj w dni wolne od pracy. Podrzucał artykuły innym jak optymalizować czas który poświęca się na jedzenie, jak szybciej brać prysznic żeby móc więcej pracować.
@Jaslanin: Jezu nie rozumiecie, że mi to przeszkadza od pol roku próbuje uciec ale nie chce zostać bez pracy? Gówno zarabiam, mieszkam sam I nie mam odłożonych by żyć sobie pół roku bez pracy
Zacznijcie się w końcu szanować ludzie, bo z IT się zrobi taka januszerka jak w fabrykach smrodu jak będziecie się dawać tak szmacić.


@bojackHorsemanPatataj: juz niedługo IT przejmie AI i będziecie #!$%@? za darmo i dziękować Panu Januszowi, że praca jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@justNone: jpr. Jak czasem swoim chłopaka każe zostać w robocie do wieczora bo coś trzeba naprawdę zrobić i nie można poczekać do jutra to jeszcze im daje po 200-300zl na łebka premii na drugi dzień. Tylko że ja prowadzę firmę budowlaną i tu szef nie może ludzi dymac jak w kołchozach.