Wpis z mikrobloga

Mirki jestem na wakacjach w Korei i po 11h locie z piątku na sobotę dużo chodzę jak na mnie - 30k pierwszego dnia a później już +20k (zwykle 5-8k)
Problem jest taki że już pierwszego dnia pod jego koniec bolały mnie plecy w okolicy lędźwiowej. Ból po obu stronach, raczej na miesniach niż gdzieś w kręgosłupie. Wzmacniał się od wyprostowanej postawy/stania/chodzenia. A przy siadaniu, pochylaniu lub generalnie zaokrąglaniu pleców przechodziło/jest ulga. Z dnia na dzień ból pojawia się szybciej, plecy "męczą się" już po przebudzeniu czuć coś ale delikatnie.
Polećcie jakieś ćwiczenia które może coś pomogą, będę też ogarniał jakiś żel przeciwbólowy bo nie po to jedzie się na wakacje żeby w łóżku siedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mikrokoksy #mirkokoksy #fizjoterapia #silownia #trening #zdrowie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Luffik: na krotka mete to pewnie wzmocnienie miesni plecow ( odpowiednich ) a na dłuzszą to rezonans dolnego odcinka kregosłupa i sie dowiesz bardzo duzo nowych rzeczy o sobie :/ tez tak mialem niedawno
  • Odpowiedz
@Luffik: oczywiście bez rzetelnej diagnozy fizjoterapeutycznej ciężko znaleźć przyczynę, ale najpewniej musisz wzmocnić mięśnie pośladkowe, czyli rób ćwiczenia typu glute bridge, bulgarian split squat, ogarnij może mini banda i rób odwodzenia tzw. clamshell, side planki też nie zaszkodzą. Rozciąganie daje tylko krótkoterminową ulgę, ale na dłuższą metę może pogorszyć sprawę.
  • Odpowiedz
  • 0
@Saprofit: @dmasterpl @dmasterpl no fizjo tutaj odpada generalnie, po powrocie do Polski mam już fizjo umówionego... coś tam ćwiczę w miarę jak praca pozwala 2-3x w tygodniu i martwy/siady po 150-160kg bw81 więc nie mam też jakoś mega słabych mięśni
  • Odpowiedz
  • 0
@Lewusx: no coś mi jeblo i tyle... jeszcze rok temu na wakacjach gdzie robiłem po górach więcej nic mi nie było, wielkie zdziwienie jak człowiek pracuje przy kompie większość dnia...
  • Odpowiedz
@wygryw50k: Nie zrozumiałeś, chodzi mi o to, że społeczeństwo robi się tak upośledzone, że długodystansowy marsz jest w stanie ich niszczyć. Tutaj kolega powiedział, że po prostu coś jebło, czego ja nie zrozumiałem.
  • Odpowiedz
@Luffik: powiem Ci co to jest bo tak miałem podczas bieżni ze skosem 15° - garbisz się do przodu podczas chodzenia. Kup se kije nordic walking żebyś miał podparcie. jak wrócisz daj znać na priv podam Ci adres do wysłania flaszki.
  • Odpowiedz
  • 0
@In_thrust_we_trust: słonecznie 21-23 stopnie
@mikrokokos noo ponad 11h w samolocie do tego autobusy i metro w sumie 4h więc tyle siedzenia pewnie coś jeblo.

Porobiłem wczoraj, dzisiaj rano jakieś rozciąganie + udało się kupić pas wzmacniający za 15zl. Może dotrwam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz